Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell tökéletesen indulni?

Hogyan kell tökéletesen indulni?

Figyelt kérdés
Nemrég lett meg a jogsim, minden jól megy, kivéve az elindulás. Egyszerűen nem tudok normálisan indulni. 5-ből 3-szor lefulladok. :D
2012. júl. 22. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagy gáz, kis kuplung.
2012. júl. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De akkor nem ugrik meg a kocsi?

Hülyének fogtok nézni, de nem használok gázt induláskor.

Kiengedem, alapjárat és akkor a gáz.

2012. júl. 22. 19:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Először tudnunk kellene, hogy milyen autóról van szó. Ha dízel, akkor valóban elvileg nem kell gáz. De ha lefulladsz vele, akkor mindig kis gázzal lehet segíteni rajta.
2012. júl. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Dízel
2012. júl. 22. 19:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Dízelnél nem arról van szó, hogy nem kell gáz, mert ha normális sebességgel kívánsz elindulni, akkor kell, hanem arról, hogy könnyebben elindul gáz nélkül is. Engedd a kuplungot, amíg indulna (leesik a fordulatszám, és kerreg), és akkor adj gázt.
2012. júl. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy Volkswagen Passatról van szó. Ford Focuson tanultam és azzal simán indultam gáz nélkül is. A Passatnak meg nagyon érzékeny, ha csak egy kicsit is gyorsabban engedem fel, egyből lefullad.
2012. júl. 22. 19:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Gondolom van benne fordulatszámmérő.

Adj gázt indulásnál, 1300-1500-as fordulatig, érzéssel engedd fel a kuplungot amíg el nem indul a kocsi aztán ha pár méter után lendületbe jött az autó akkor teljesen felengedheted a kuplungot.

Ezzel a módszerrel próbálj elindulni.

2012. júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja amúgy mind-1, hogy dízel vagy benzines, ne gáz nélkül akarj elindulni, egy kisebb gázadással sokkal könnyebben és gyorsabban indul a kocsi ráadásul kedvezőbb a kocsinak is.

De majd belejössz, a lényeg, hogy valamennyi gázt mindig adj.

2012. júl. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hát finoman engedd a kuplungot, és kész, ily módon egy benzinessel is simán el lehet indulni gázadás nélkül, azért azt had jegyezzem meg nem bántásból, hogyha a dízelt 5-ből 3 -szor képes vagy lefullasztani, akkor ott még van mit gyakorolni a vezetésben nem keveset :)
2012. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én dízelesen tanultam, kellett gázt adni indulásnál, először azt mondta az oktató 1500-1700 közé, aztán mondtam neki sok az, 1200-1300 közé belövöd és mehet rá a kuplung.

Amúgy úgy tanította hogy akkora fordulaton kellett tartanom a motort mindig, és belejött az ember 2 perc után.

itthon a benzinesen, adok egy kis gázfröccsöt, felmegy 1000-1400 közé, attól függ mekkorát adok, és amikor esik a fordulat akkor engedem a kuplungot és adok gázt, nagyon szépen lehet indulni, de bele kell jönni.

2012. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!