Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban előnyös a nappal...

Valóban előnyös a nappal használt tompított fényszóró?

Figyelt kérdés
Ausztriában részben a mi példánkra bevezették a nappal is kötelező tompított fényszóró-használatot. Aztán többszöri vizsgálat után rájöttek, hogy nem ez az oka a baleseteknek. Most már csak ajánlott a tompított nappal. Környezetvédelmi szempontból is meg kellene szüntetni ezt a szabályt!
2009. júl. 14. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Magyarországon nappal autóval lakott területen nem kötelező, csak lakotton kívül.
2009. júl. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

A fényforrást könnyebb meglátni távolról pl egy sötét kocsinál, ami beleolvad a háttérbe, de nyilván lámpa nélkül is meg lehet látni a kocsit, ennek inkább rossz időben van érelme, mindenesetre nem árt.

A környezetvédelmen nem tudom mit értesz, nappal a fényszennyezés azért nem szokott gond lenni, az égőt pedig úgy is le kell gyártani, mert este használni kell.

2009. júl. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
20:31: a környezetszennyezésen valoszinüleg azt érti a válaszoló, hogy ha égeted a lámpát az autóban, akkor több benzint fogyaszt.
2009. júl. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én Ausztriában élek. Itt több tanulmányt végeztek a nappali fény használat hasznosságának kifürkészése érdekében! Arra jutottak, hogy ez nem lehet kötelező! Tehát most ajánlott!
2009. júl. 14. 20:44
 5/6 A kérdező kommentje:
A nappal égetett lámpa egyszerűen nonszensz.
2009. júl. 14. 20:47
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi értelme, bár én mindig felkapcsolom lakott területen kívül, nehogy megbüntessen a rendőr. Aki lámpa nélkül nem látja meg a másik autót az vegyen szemüveget. Pedig szerintem egy fél literrel simán csökkenne a fogyasztás. És akkor ezt szorozd fel a több miliió (magyar) autóval...
2009. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!