Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a sperdifi és mire jó?

Mi a sperdifi és mire jó?

Figyelt kérdés
2009. júl. 12. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
önzáró kiegyenlítőmű. Kanyaban megengedi a hajtó kerekek egymástól eltérő forgását. Ha viszont a tapadóerő csökkenése miatt az egyik kerék nem tud megfelelő vonóerőt kifejteni, a másik keréken nagyobb vonóerő adódik át. A kocsi akkor is el tud indulni ha egyik hajtott kereke éppen nem érintkezik a talajjal. Természetesen csak akkor, ha egyrészt elég nagy a kiegyenlítőmű önzárási tényezője, másrészt ha a másik hajtott keréken az elinduláshoz szükséges vonóerő átadásához meg van a szükséges tapadás.
2009. júl. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

jól mondta az előttem szóló, de hétköznapiasabban:

a sima diffinél ugye ha az egyik kerék csúszik, akkor az összes nyomaték arra megy, míg a másik kerék tapad, így nem megy el a kocsi fara oldalirányba, mert az egyik kerék tapad. sperrnél már mindkét kerékre megy nyomaték ilyenkor. (aszerint, hogy hány %-os a diffi, attól függ, h mennyi nyomaték)

sperr diffivel, jobban lehet pörögni az autóval, de jobban is jön ki a kanyarokból, kisebb gázra is jobban reagál. esőben hóban fokozottabb odafigyelést, tapasztalatot igényel.

az én kocsimban sperr van, gond nélkül közlekedtem vele télen-nyáron egyébként.

2009. júl. 13. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!