Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » OPEL Vectra C 1,9 CDTI 2005-ös...

OPEL Vectra C 1,9 CDTI 2005-ös kuplungja nem működik. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Már minden ki van cserélve benne, kinyomócsapágy, kettős tömegű lendkerék, nyomlap, szerkezet, kuplung főhenger (kétszer is), hidraulikus folyadék. Mégis időnként beesik a pedál és nem emel ki a kuplung. Volt már többször is légtelenítve, nagyobb nyomás alatt is, de 10-20-50 kuplungolás után beesik a pedál és csak kézzel lehet visszahúzni, de nem jön vissza magától és lóg, nincs tartása. Ha sokszor megpumpálom, akkor valameddig jó, de utána kezdődik minden elölről. Találkoztatok már ilyen problémával? Azt tudom, hogy a szerelőmet le kell cserélni, már meg is történt. Segítsetek! Köszi
2012. júl. 13. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Az alsó munkahenger (kinyomó csapágy) felől kellene megpróbálni a légtelenítést! A légtelenítő csavaron keresztül. Onnan egy szivattyúval, vagy nagy fecskendővel kellene visszanyomni a kiegyenlítő tartályba az olajat.

99%ék, hogy levegős, csak nincs jól légtelenítve, ha tutira lett cserélve, a kinyomó csapágy. Mert hogy még az szokott gond lenni, hogy ott megkopik, és levegőt szív.

Sok sikert, remélem tudtam segíteni!

2012. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, remélem megszűnik a probléma. Bár pont a kinyomócsapágy az, amiből nem láttam a lecserélt darabot. A jóisten óvja meg a szerelőt, ha ne, cserélte ki és átb...ott.
2012. júl. 14. 18:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát igen.. Az pedig elég drága darab, és sajnos az tud pont ilyen problémát okozni.. Reméljük...
2012. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!