Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Katalizátort szeretném kivenni...

Katalizátort szeretném kivenni, és helyére egy csővet rakni, ettől a kocsinak lesz jobb hangja?

Figyelt kérdés
Fiat Punto 1.1 es 55 lóerős. 50es kipuff rendszer van alatta, sport dob, sport légszűrő, chiptuning. A katalizátort szeretném kivenni, mert hallottam hogy attól is jobb lesz a hangja. Ez igaz? Tudom hogy a műszaki vizsgára vissza kell rakni.
2012. júl. 10. 22:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

ez...ez... áhhhhh...


Most már nem is azért, hogy 55 lovas autóra ennyi hülyeséget rárakni, de ha egyszer már annyira irritáló lesz a hangja, hogy rád száll egy rendőr, helyből elveszi a forgalmi, és lekapja a rendszámot, és addig vissza sem kapod amíg át nem megy egy NKH-s műszaki vizsgán.


De a kérdésre visszatérve: Nem, nem lesz jobb hangja, sőt szarabb. Jobb hangja akkor lesz ha motort cserélsz. Esetleg raksz alá egy normális full sportkipufogó rendszert (minimum Remus), egy BMC vagy Pipercross karbonszűrőt, és a normális motorvezérlő elektronikát, bár ez utóbbi elhanyagolható ha csak hangra mész. Na, akkor beszélhetünk jó hangról, és talán 1-2% teljesítmény növekedésről.


Nem tudom, hallottad már a hangját egy komolyabb sportkocsinak? (Ferrari, Lamborghini, stb.) Ha normálisan közlekednek vele, egyiknek sincsen olyan húúúú de hivalkodó hatalmas hangja. Ha odalépsz neki akkor persze már lehet hallani. De én speciel sikítórohamot kapok attól, hogy ha valaki beindítja az autóját, és ez a tipikus lyukas kipufogó hang szól belőle, méghozzá elemi hangerővel. Igen, ha megfogod a sima gyári kipufogórendszeredet, fúrsz rá pár lyukat, dettó ugyanolyan lesz a kipufogóhangja, mint most, és még olcsóbban is jössz ki vele.

2012. júl. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, 50es kipuff rendszer van alatta, ami nem gyári. Sportlégszűrő, sport dob, amitől nem lyukas kipufogó hangja van. Meg azért egy "átlagos" utcai autót nem kéne összehasonlítani ilyen nagy kategóriájú autókkal szerintem
2012. júl. 11. 13:50
 23/27 A kérdező kommentje:
Milyen indokkal veszi el a forgalmit? Ilyenről még sose hallottam hogy hangos a kocsi és elveszik a forgalmit :D Alánéznek látják hogy minden rajta van nem fog belekötni semmibe
2012. júl. 11. 13:53
 24/27 anonim ***** válasza:

"nem fog belekötni semmibe"


Ha a rendőr akar, akkor talál hibát.

Ez ellen semmit nem tudsz tenni.

2012. júl. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

05:21 vagyok


Ezt úgy hívják hogy Engedély nélküli átalakítás. Hivatalosan minden átalakítást be kell jelenteni a hatóságok felé, illetve műbizonylattal kell rendelkeznie (még a légszűrőnek is). Ha ilyen nincs akkor lekaphatják a rendszámodat, és elvehetik a forgalmit. Onnantól csak úgy kapod vissza hogy átmegy az NKH-s műszakin, ahol ha ilyen módosítások vannak az autón tuti hogy nem fogják átengedni.


Nem azt mondom hogy mindenféleképpen bele fognak kötni. De ha hangos az autód, akkor 100% hogy a hátsó kipufogó dobba fognak belekötni.


Az meg egy dolog hogy 50-es kipuff rendszer. Egy normális típusspecifikus kipufogórendszer utcai autóra úgy lett megtervezve hogy a lehető legtökéletesebb legyen az öblítés, miközben a környezetvédelmi normákat még teljesíti, és ez nem csak a csövet és a hátsó dobot foglalja magába, hanem a hátsó dobtól kezdve a leömlőkig.

2012. júl. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Bár ha belegondolok hogy a kopottabb kerékbe beleköthet....... Dehát ha már beleköt akkor elmehet a p*csába, akkor már nem érdekel
2012. júl. 12. 18:54
 27/27 anonim ***** válasza:

Az ilyen rácsingbojokat meg a közutakról kéne letiltani -.-


Most nagyon jó hogy menősködsz. Csak amikor a rendőr fogja lepattintani a rendszámodat, meg rakja el a forgalmidat, akkor fogsz elgondolkodni ezen az egészen.


Próbáltam értelmesen elmagyarázni neked az előző kommentekben hogy miért ne tedd ezeket, és milyen következményei lesznek. Pedig én sem vagyok valami idős, kemény 20 éves vagyok, tehát még azt sem lehet mondani hogy ilyen régimódi öreg vagyok.

2012. júl. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!