Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetek ha a vevő megszegt...

Mit tehetek ha a vevő megszegte az adásvételi szerződést?

Figyelt kérdés

2012 május 10.-én eladtuk az autónkat.

Az adásvételi szerződés megkötésekor úgy állapodtunk meg,hogy a vételárat két részletben fizeti ki a vevő.Ez fel is lett tüntetve a szerződésben.Amikor a kocsit elvitte, értelemszerűen az 50%-át kifizette.A fennmaradó részt május 27.-ig kellett volna.Ez szintén szerepelt a szerződésben.Azóta sem került rá sor.Az átírásról még nem értesítettek.A kocsit használja,számtalanszor láttam.Telefonokra nem reagál,vagy ritkán elérhető.Ha mégis sikerül elérni,csak hiteget és újabb határidőt jelöl meg vagy hazudozik. Mit tehetek?Van valami módja annak,hogy visszakapjam a kocsit?Én visszaadnám neki amit kifizetett.Már nekem kellemetlen a sok telefon és e- mail.

Tényleg tanácstalan vagyok.Senkiben sem szabad megbízni,még ismerősben sem!



2012. júl. 7. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Fizetési meghagyást kell neki küldeni, ha van papírotok róla (és ezek szerint van), hogy meddig kellett volna fizetnie. Ennek a kiküldését bíróságon lehet kérni ha jól tudom, de azért nézz utána. Ja, és sokáig fog tartani, emrt fellebbezhet ellene, stb. De a végén a bíróság behajtja rajta az összeget. Ha mást nem , eladják alóla a kocsit és az árából kifizetnek téged.
2012. júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Soha ne csinálj ilyet!Lehet, hogy csak integethetsz utánna, miért nincs biztosíték amit kikötöttél? És ha összetöri a kocsit, nincs casco, nincs kedvezményezett, nincs záloglakás, nyaraló adás-vétel, stb...!
2012. júl. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szerződésben hogy rendelkeztetek arra az esetre, ha a 2. részlet nem kerülne kifizetésre?

Egy alkalommal adtam el ugyanígy autót (felét akkor, fejét egy hónapon belül), akkor azt vettük a szerződésbe, hogy ha a 2. részlet kifizetése elmarad, az autó tulajdonjoga az enyém marad, és az első részlet és nálam marad.

2012. júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudja valaki kifizetni egyben, akkor ne vegyen autót, ennyi.
2012. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen,kellett volna egy kitétel,arra az esetre,ha nem fizet és ezt a szerződésbe foglalni.Sajnos, mivel kölcsönös volt a bizalom,ez elmaradt.

Van értelme fizetési meghagyást küldetni a bírósággal?

Mi ennek a menete?

2012. júl. 7. 16:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem költséges, lassú és bonyolult a jogi útra terelés.

Keresd fel személyesen (esetleg vigyél magaddal a nagyobb nyomaték érdekében 2 tanút), és szegezd neki egyenesen a kérdést, kifizeti az autót most, vagy visszaadja a kulcsokat, papírokat, autót. Utóbbi esetben megegyeztek arról, hogy mennyit adj vissza a kifizetett részből, de semmi esetre sem a teljes összeget.

2012. júl. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
lehet jogi útra terelni, csak azt a pénzt nem fogod egy hamar látni, talán még elis évül, mire a paksaméta aljrál 5x előkerül, mert fellebbezett a másik fél, meg betegségre hivatkozva nem jelent meg stb....
2012. júl. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!