Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri így autót venni?

Megéri így autót venni?

Figyelt kérdés

Mégpedig "tanulóként" diákmeló mellett,és persze egy olcsóbb autót ami 100-200ezer között van.Már gyűjtök rá egy ideje,csak kíváncsi lennék van-e valaki hasonló cipőben.

Köszönöm a Válaszokat!



2012. júl. 7. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Ha kezdő vezető vagy ennyiért megéri. veszel egy régi suzukit vagy opelt esetleg skodát vagy wolksvagent és azon tudsz gyakorolni mégsem sajnálod annyira a esetleg véletlen meghúznád ezekhez meg viszonylag olcsón kapsz bontott alkatrészt is. Én suzukit javasolnám szinte bagóért kapsz alkatrészt meg alig eszik és motorilag nem egy selejt. Igaz a karosszériája csak papír kb de ha vigyázol nem lehet baj.
2012. júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek!

Viszont vedd figyelembe, hogy nem egy autót megvenni a nehéz/drága feladat, hanem fenntartani.

Ha nem is használod, akkor is kell rá egy halom dolgot fizetni. Ha pedig használod, akkor ott a benzin ára is.

2012. júl. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is így vettem 120 as Skodát, olcsó, igénytelen, ha karban van tartva elvisz a világ végére is, szóval ennyi pénzért is érdemes, és lehet jót venni.
2012. júl. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A nagybojlert(skoda 120 a kisbojler az a 100-as) veszel akkor ne csodalkozz azon a ha melegszik. Egy zsenialis otlet hatasara, a hatalmas hutorendszer okan a 4. hengeren nem forditja meg a vizet hiszen a hengefej tomitesen nem vagtak ki a lukat neki(egy hianyzik ha osszehasonlitod a tobbivel)es ez alltalaban kiadja az utjat a huvelyguminak es sokszor a huvelynek is. Vagyis ha javittatod akkor tomitescserekor erre hivd fel a szaki figyelmet(mert a fiataloknak errol fogalma sincs a legtobb esetben) es egy egyszeru lukasztoval potolhato az elmulasztott lukasztas. A legszurot meg eleg surun csereld mert nagyon rossz helyrol szivja a levegot.
2012. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a következő indokok miatt:


1. Biztos, hogy feltétlenül szükséged van autóra? Amíg tanuló vagy kedvezményesen vehetsz helyi bérletet, kedvezményed van a Volánon, Mávon is. Így a mai üzemanyagárak mellett nem hiszem, hogy lényegesen olcsóbban jönnél ki az autóval.


2. Ha csak ennyi pénzed van, akkor csak nagyon régi, esetleg lestrapált autókat tudsz venni. De ha sikerül is egy jó állapotút kifognod, akkor is az autó kora miatt nagyobb eséllyel hibásodik meg, mint egy újabb. A javíttatás sem két fillér. Lehet hogy többet kell ráköltened, mint amennyiért vetted.


3. A kérdésedből feltételezve nincs rendszeres jövedelmed. Viszont az autót akkor is műszakiztatni kell, akkor is fizetni kell a biztosítást, adót, stb, ha be se indítod. Ezekre honnan lesz pénzed, hiszen ezek is több tízezer forintos tételek?


Szóval ha nincs feltétlenül létszükséged az autóra, én várnék a helyedben legalább addig, amíg munkába nem állsz és nem lesz rendszeres biztos bevételed, hogy aztán fent is tudd tartani. Különben nagyon könnyen egy pénznyelővé válhat és csak a szívás lesz vele.

2012. júl. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
B-s jogsim 2éve van,vezettem már jó pár autót,de azért meg nem árt a rutin szerzés.Ami ebben a kategóriában érdekelne,az a Fiat Tipo/Tempra leginkább,8évig volt egy 1.9-es TD Tipo a családban,soha nem volt semmi baja,a kopó alkatrészeken kívűl.És igen a fenttartás a kihívás igazából tudom.
2012. júl. 7. 12:16
 7/10 A kérdező kommentje:

#6

Igazad van,végülis már eldöntöttem hogy amíg nem lesz rendszeres jövedelem,addig felesleges,mert azért nem érdemes venni hogy csak legyen,én úgy szeretném, hogy használni is tudjam, ne csak álljon egy helybe.Addig meg gyűjtögetek.

2012. júl. 7. 12:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha olyan melód van, amiben segíthet az autó (pl. létrát kell cipelni, távolabbi helyekre is el kell menni) akkor nyílván nem kérdés, hogy megéri egy autót megvenni. Ha egyszerűen csak kényelmesebbé tenné a te és családod, valamint környezeted életét, mert simábban menne a bevásárlás, rokonlátogatás, megegyéb dolgok akkor lehet számolgatni és nézelődni hogy kell-e avagy nem kell.

Viszont csak azért, hogy rutint szerezz én nem látom értelmét egy autó vásárlásának.

2012. júl. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8

A mostani diákmunkához nem lenne szükség rá,mert gyárban melózom.A családban van autó,azt szoktam használni,csak szeretnék majd egy sajátot is,ha lesz rendes munkám.

2012. júl. 7. 13:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jól döntöttél.

Én annyiban vagyok hasonló cipőben, hogy nemrég óta dolgozom, de csak a lakóhelyemtől 200 km-re kaptam munkát. Így hétvégente járok haza, mint annak idején egyetemista koromban.

Nagyon vágyok egy autóra, mert főleg ilyenkor 40 fokban vasárnaponként egy kész kínzás 6-7 órát másokkal összezárva tömegközlekedni egy halom pénzért, amikor ezt az utat kb ugyan annyiért, 2-2,5 óra alatt egy klímás autóban is el lehetne tölteni és nem menne rá egy fél napom az utazásra.

Eddig 1100000 Ft-om gyűlt össze, amin már ha nagyon akarnék tudnék egy autót venni. De! Amit kinéztem az még pár százezerrel többe kerül, így pár hónapig még muszáj spórolnom rá. Másrészt, előfordulhat, hogy a mostani munkám csak decemberig tart. Így lehet hogy utána munkanélküli leszek.

Így azért nem akarok most autót venni, hogy aztán pár hónap múlva árulhassam.

Kb októberre derül ki, hogy lesz-e jövőre is munkám. És kb addigra is gyűlik össze annyi pénzem, hogy a kinézett típust meg tudjam venni. Ezt a három hónapot meg csak kibírom fél lábon guggolva is...

2012. júl. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!