Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen adók és benzinárak...

Ilyen adók és benzinárak mellett megéri autót/robogót/motort venni?

Figyelt kérdés

Budapesten élek, tehát ha járművet vennék elsősorban városi és külvárosi közlekedésre használnám.

De ha nem tragacsot akarok venni, akkor hitelt kell felvennem, de emellett még kéne benzint, teljesítményadót, biztosítást fizetnem + vizsgáztatnom x időnkét.


Más ember ezt hogy oldja meg? Durván nettó 120at kéne keresni, hogy legyen autóm/motorom, és fenn is tudjam tartani és ne erre menjen el az egész fizetésem.


Szerintetek városi közlekedésre megéri járművet venni?


Kvázi megfelezné a menetidőmet, emellett sok mindent megkönnyítene.


2012. máj. 10. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát maximum valami kis köbcentis autót
2012. máj. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kíváncsi vagyok, hogy a kerékpárra mikor vetik ki az adót... előbb-utóbb csak bekövetkezik, ha látják, hogy a városi ember inkább átpártol arra.
2012. máj. 10. 09:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés.Egy nagyvárosban főként Budapesten élő embernek könnyebb meglenni autó nélkül de olyan kisvárosiaknak mint nekem vagy vidékieknek létszükség az autó.Én ugyan sokkal többet keresek mint nettó 120e de az én fizetésemhez képest sem olcsó egy autó fent tartása , tankolása.Egy 1900 köbcentis dízel autóm van , szerencsére vannak jó kapcsolataim és jóval a piaci ár alatt be tudom szerezni az üzemanyagot.

Ha vannak neked is jó kapcsolataid akkor vegyél egy dízel autót , városba elég az alsó-közép vagy a kisebb kategóriás autók.Nekem passatom de azért kellett ekkora kocsi mivel naponta vezetek 70 kilométert.

2012. máj. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kell a munkádhoz, megélhetésedhez autó vagy nem? Ha nem, akkor luxus ilyen fizetés mellett.
2012. máj. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem diák vagy, 10 rugó a havi vbérlet, Pesten kb. mindehová el lehet jutni BKV-val 1 órán belül szinte. Ha nem keresel nettó 200 körül, én nem vennék az biztos. Iszonyat benzinár van a kocsiba is roahdt sokba fáj, ha nem valami roncsot akarsz magad alá rakni. És mi van, ha kirúgnak véletlen? Ebbe bukott bele rengeteg ember, a hitelbe...
2012. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ja, a bérletemet legalább fizetik a munkahelyen.


kicsit elkeserítő, hogy ilyen drága egy autó/motor fenntartása vagy üzemeltetése.


még a siklóernyőzés is olcsóbb... beszarás. na sebaj, legalább meg lett oldva a dilemmám.

2012. máj. 10. 10:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem 120.000 a fizetésem,ebből 80.000 a lakás törlesztésem.Még is van autóm,igaz csak egy kis suzukim.Nem okoz gondot a fenntartása.Igaz ritkán használom,hétvégén munkába járok vele ,néha vidékre rokonokhoz,párszor egy évben kirándulni,hetente bevásárolni.Nagyon jó,hogy van,nagyon szeretjük.Saha nincs semmi baja,5 litert fogyaszt városban,bonus 10-ben vagyok,így a biztositás sem sok.Nem terhel meg jobban a fentartása,mint egy robogónak.

Néha megfizethetetlen,hogy nem kell vonaton vagy egyéb tömegközlekedési eszközön nyomorogni,várakozni,izzadni,órákat utazni.

2012. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De nyilván nem egy fizetésből éltek... gondolj csak bele:

80e a lakást

+ gépjármű fenntartása

+ benzin (kinek mi a ritka, én valszeg csak hétvégente használnám, akkor se mennék vele túl messzire)

+ a rezsi

+ kaja/pia

+ öltözködés


és máris mínuszban vagy...


Nem támadni akartalak, de kikívánkozott belőlem. ha nekem is lenne egy párom, és dupla fizuból élhetnénk, akkor én is megengedhetném magamnak, nyilván.

2012. máj. 10. 13:46
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én semmi képp sem vennék hitelre új autót. Inkább vegyél egy jó állapotú használt autót az új árának töredékéért. De Budapesten BKV-val bárhova eljutsz ezek szerint plusz költség nélkül. Azt javaslom, hogy gyűjts még egy kicsit és stabilizáld magad anyagilag.
2012. máj. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen dupla fizuból élünk.Én fizetem a törlesztést ,az autó kiadást,a párom pedig a rezsit és a kaját.Amikor a szüleimmel éltem és csak egy minimális összeget kellet leadnom,megtehettem ,hogy komolyabb autóm legyen.De éltem már egyedül is,egy fizuból ès akkor is volt autóm.Tulajdonképpen mióta van jogsim,azóta van kocsim is.Nagyon hasznos tud lenni egy autó, ha nem sokat használod,szerintem fenn lehet tartani egy kisautót átlag fizuból is.Nekem mindig sikerült,pedig soha nem kerestem valami sokat.
2012. máj. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!