Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fordulatszámmérő a főtengely...

A fordulatszámmérő a főtengely fordulatát, vagy a szikrákat méri?

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy a generátorról kap jelet ( ha tévedek valaki javítson ki).
2012. júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Létezik spirálos, az a főtengelyre van kötve egy kis fogaskerekes bigyóval. Van elekromos, az vagy szikra alapján, vagy hall kapcsoló saját jeladóval.

Én úgy tudom hogy ezek vannak, bár a spirálosban nem vagyok biztos, hogy közvetlen a főtengelyről kapja. De még a kuplung előttről az tuti.

2012. júl. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az MZ-n őtt spirállal kapja a főtengelyről. De akkor hülyén fogalmaztam meg a kérdést. A fordulatszámmérő mit mér? A főtengely fordulatát, vagy a szikrát? Mert pl. a 2T mérője 2x annyit fog mutatni, mint a 4T. Vagy pl. a 4 hengeresé nem jó a 6 hengeresébe.
2012. júl. 5. 23:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy mondod. Vagy a főtengely fordulatát vagy a szikrát.

Ha a főtengely fordulatát az ugye ütem és hengerszámtól független.

Ha a szikrát akkor ott minden számít. Tehát ha egy 6 hengeres 4T autó fordulatszámmérőjét rárakod egy 1 hengeres 2t-re az működni fog, csak messze lesz a valós értéktől :)

Persze ha az adott motorral nem akad ki az óra akkor elég lehet egy számlapcsere is.

2012. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Trane Black válasza:
Ladánál Pl a trafó negatívja (-) adja a jelet. avagy mondhatjuk, hogy a szikra.
2012. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!