Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "A" kategóriás motor jogosítvá...

"A" kategóriás motor jogosítvány? (többi lenn )

Figyelt kérdés

Hogy tanítanak meg motorozni, ha még soha nem ültem motoron?

mert ugye autónál ott van az oktató neki is van pedál + beletud nyúlni, de motornál hogy tanít meg pl váltani?vagy hogy megy ez a motoros oktatás ?

előre is köszönöm a válaszokat



2012. júl. 4. 00:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ h van-e már valamilyen jogosítványod, pl autóra. A lényeg h amikor oda mész akkor felültetnek egy 50-es robogóra... azzal "szórakozol" egy órát vagy felet kb h megszokd a motort majd amikor megint mész akkor már egy nagyobb motorra ültetnek fel (váltósra, mert ugye robin nincs váltó) és azzal is mész majd a pályán. Amikor már a rutin vizsgád meg van akkor visznek ki forgalomba. Mindent magadnak kell csinálni és az oktató csak fülesen mondja neked h merre menj, de a pedál kezelésbe nem tud segíteni :) Velem ez így ment :) de gondolom majdnem mindenhol így van, h nem először egy nagy 1000-es gixere ültetnek fel :D
2012. júl. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

pedig azt hittem hogy gsxr 1000 rel kezdek autópálya használattal :).

addig tiszta hogy fokozatosan haladunk 50 -125 ....,de én arra vagyok kíváncsi hogy hogy tanít meg váltani ? vagy az nem egy bonyolult dolog ?

2012. júl. 4. 13:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Én Ak-t csináltam úgy hogy előtte kb 10 percet ültem motoron életembe(mentem egy kört a házunk előtt :D) Másik srác A-t csinált, életébe nem ült motoron.

Tőlem az oktató megkérdezte hogy ültem-e már motoron, a válasz az volt hogy igen. Aztán elmagyarázta hogy mi mi a motoron és mondta hogy na akkor mászkáljak vele kicsit a rutinpályán, meg ha már úgy érzem hogy menni fog akkor próbáljam meg kerülgetni a bójákat. Én kapásból mentme a bóják közé XD Lábtartóval 2-őt felborítottam, aztán utána többet iylet nem csináltam, levizsgáztam azt jóvan :D

Másik srác meg rögtön nagymotorral kezdte. Ment pár kört az üres pályán, aztán be a bóják közé :)


Váltás egyszerű, pöckölöd le meg fel a a váltókart. Közbe meg finoman bánsz a kuplunggal meg a gázzal.

2012. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!