Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lexus Rx 450h vagy Audi Q5?

Lexus Rx 450h vagy Audi Q5?

Figyelt kérdés

Fél városi használatra. Mogyoródról Budapestre járnák vele és vissza. Az Audiból a Gázolaj / 2.0l / 125kW/ 170LE típusú. Új autó szalonból nem használt.

Hülyék akiknek jogsija sincs humor Henrikek mindenféle más autót ajánlok kíméljenek.

Ha valakinek van valamelyik a kettőből szívesen várom tapasztalatát fenntartás, szerviz stb..



2012. jún. 29. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lexusról nem sokat tudok azon kívül, hogy a Toyota hibridhajtása nagyon kiforrott, és egyáltalán nem jellemző, hogy gond lenne vele. Audi belül jóval minőségibb benyomást kelt, és kevésbé "bazári", mint a Lexus.


Viszont a 2 literes VW eredetű dízeltől az ég óvjon meg, állítólag nem a megbízhatóság csimborasszója a motor, nem igazán tolerálja az átlagos magyar gázolajat, magasnyomású szivattyút nagyon szívesen leköpi, ha nem tetszik neki a nafta. Prémium gázolajjal viszont tartós marad.


Fenntartás... attól függ, hogy Pesten mennyit dugózol, jó dolog ám, hogy a Lexus olyankor tisztán elektromos hajtással gurul, de az Audiba is elérhető stop-start rendszer, úgyhogy igazából már ez sem szól a hibrid mellett.


Azt vedd, amelyik Neked jobban tetszik, mindkettő nagyon jó autó, csodálkoznék, ha bajod lenne bármelyikkel is. A Lexus feltűnőbb, az Audi jobban beleolvad a városképbe.

2012. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
én a mazdákat vagy hondák közül ajánlanám vmelyiket
2012. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyi pénzed van, nne Q5-öt vegyél, hanem Q7-est. Ha már ennyiért veszel autót, add meg a módját.
2012. jún. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Q7 nem való városba... Örülök amúgy tök mást ajánlgatsz hiába írtam nem érdekel... színvonal az van...

1 esnek köszönöm nem értek annyira hozzá akkor lehet nem ez megfelelő motorfajta...

Mivel egyébként első kocsi alternatívának én is gondolkodtam egy Mazda Mx 5-ön azt nem félteném annyira :)

Mind hármat kipróbáltam amúgy nagy különbség csak hosszútávon van azért kérdeztem mivel nyilván akinek már több éve megvan az objektívebben tud nyilatkozni.

2012. jún. 30. 01:02
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Q7 nem városba való??? Külföldi városba lehet tök felesleges, de ezekre a szar magyar utakra nem engednék Q7-esen kivül mást. Mondjuk a Q5 is ilyen. Csak a Q7 csöppet jobban néz ki.
2012. jún. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mazda Cx 5 nem Mx 5 akartam írni előbb:) Elhiheted ha ennyit adok érte utána néztem beleültem kipróbáltam egy jó kis szűk Kispesti utcába próbálkozz Q7 el igazi élmény az kocsi túl nagy ráadásul fogyasztása sem éppen ideális. A két modell amit írtam 5-10 között van városban is... ez is számít hosszútávon. Az baj magyar emberrel ha már veszek legalább kettővel jobbat veszek mint amire szükségem van... én nem így gondolkodom...
2012. jún. 30. 01:16
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

első vagyok


ha Q5, akkor szerintem valami turbós benzines, vagy ... nem szeretnék a pénztárcádban turkálni - 3 literes dízelről még rosszat nem hallottam, de ott a fogyasztás azért megugrik jócskán.


nyugodtan dönthetsz amúgy a 2 literes mellett is, de tényleg csak a drágábbik, "prémium" gázolajat szabad beletankolni. viszont akkor sokáig gondmentes társad marad.

2012. jún. 30. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem beleolvadni akarsz a környezetben, hanem kitűnni, ha nem egy unalmas Audit akarsz vezetni, és ha van egy kis eszed, akkor a Lexust veszed! A Lexus sosem fog cserbenhagyni! A Lexus öszekrékkel 16,5, anélkül 14 millió. De elég jól felvan szerelve! ( [link] Menj be egy kereskedésbe és nézdd meg!
2012. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó voltam kereskedésben. Azért tettem fel kérdést mert egy ilyen döntés hosszútávra szól... Lexusból összesen egy szalon van már csak hivatalos márkaszerviz is csak két helyen Budapesten. Audi azért kicsit más. Hybrid technológia is egy hosszútávú kérdés ha nem városozol sokat már akár hátrány is lehet... Ezért is írtam azok véleményét várom akik már több éve ilyennel járnak mert ezt laikusként szalonban nézve meg teszt vezetve nem könnyű eldönteni pláne hogy én max. hobbiszinten értek autókhoz.
2012. jún. 30. 12:51
 10/11 anonim válasza:
a szüleimnek van egy q7 annyit eszik hogy az nem igaz 13-14-15 literes fogyasztás :S
2012. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!