Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eldobhatom az új aksim?

Mini81 kérdése:

Eldobhatom az új aksim?

Figyelt kérdés
Vettem egy száraz aksit(amelyiknél a lemezeket elválasztó üvegszövetbe van felitatva az elektrolit),beletöltöttem a savat és ott hagytam a garázsban.Másnap a testvérem feltöltötte az aksit deszt. vízzel,mert azt hitte,hogy sima aksi,aminél el kell lepni a folyadéknak a cellákat.Én másnap kiöntöttem belőle a deszt. vizet.Szóval ezzel tönkretette az új aksit?

2012. jún. 28. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hinném, mosasd át savval, töltsd fel, utána elvileg jónak kell lennie. Ugyanis a víz csak felhigítja a savat, jó esetben semmi baja nem lett, rossz esetben is csak a kapacitása fog csökkenni szerintem.


Tönkre biztosan nem ment.

2012. jún. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ,kicsit megnyugtattál.De az mit jelent,hogy mosassam át savval?Leírnád,hogyan csináljam?És ha ez megvan,akkor honnan tudom,hogy milyen töménységű és mennyiségű savat töltsek bele az átmosás után?Egy motor aksiról van szó YTX7L-BS,és 12V-6Ah.Köszönöm,ha segítesz.

2012. jún. 28. 17:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Savszintmérő nélkül nem érdemes kutyulni az akksiban a folyadékot,mert lehet hogy többet ártasz vele..
2012. jún. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!