Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy Simson-ra csak a...

Bayernfritz kérdése:

Ha egy Simson-ra csak a könyököt rakom fel és a dobot nem, veszít a teljesítményéből?

Figyelt kérdés
Chopper-ré alatítom át és így brutálisabb hangja lenne dob nélkül, a kékek nem érdekelnek, csak hogy mennyire árt a motornak!
2012. jún. 27. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Eléggé, ugyanis elgyengül, nincs benne fojtás, nem lesz megfelelő a gázcsere, mert nyomja vissza a megfelelő mennyiségű anyagot, így be is sülhet. Inkább akkor csak a hátsó dobot vedd le.
2012. jún. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Veszít a teljesítményéből: a kipufogógáz a kelleténél gyorsabban tör kifelé, magával rántva a friss keverék egy részét is. A brutális hangtól meg egy idő után meg fogsz bolondulni (ami álló helyzetben, pár percig hallgatva "hudebrutál", az öt perc folyamatos hallgatás után már idegesítő).
2012. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyjából erre számítottam, de inkább megkérdeztem, hogy biztos legyek. Egyébként találtam már rá kipufogót (belsőrezós, nagyobb belső átmérőjű), ugyanis a motorja tuningon esik át. De köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 27. 22:02
 4/8 anonim ***** válasza:

A rezonátoros kipufogó se biztos hogy jó lesz..

Ha nem az adott tuningolt hengerhez készült rezót veszel akkor kb csak rosszabb lesz...


Egyébként gógléba nézz utána a 2T motorok működésének, kitérve a kipufogó szerepére. Meg a rezonátordobok működési elvének.

2012. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt a kipufogót nem széria motorra tenném fel. 80/4-es henger, 32mm-es könyökkel és arra a 32mm-es rezós kipufogó. Valamit egy 19mm-es Amal versenykarburátor. Szóval kb.az egészet átalakítom, hogy nagyobb teljesítményt érjek el, nem szeretnék félmunkát végezni, hogy ráteszek egy vinnyogót és akkor jól megy. Még annyit, ha a porlasztóra a normál helyett sport (direkt) szűrőt teszek, az miben befolyásolja? Főleg design miatt tenném rá, mert szép piros és a laikus csak annyit lát, hogy húú, de tuning! De olvastam egy-két helyen, hogy akár ronthat is a teljesítményén.
2012. jún. 28. 12:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor leírom még1x:

Ha a rezó nem az adott hengerhez(esetedben a 8064-esez, de ha jól tudom nem csak ennyi számít) van tervezve és készítve akkor nem lesz jó.

Tehát ha bemész a boltba és kész egy 80ccm-es simóhoz rezós kipufogót az kétlem hogy jó lesz...


Légszűrőről annyit hogy ha túl kicsi az ellenállása akkor a keveréket kinyomhatja a karbiból.

Ez ugye akkor gyakori ha légszűrő nélkül használod. De ha a sport légszűrő ellenállása túl kicsi azzal is ugyan ez lesz a helyzet.

2012. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a hasznos infókat! Sokat segítettél... Akkor valószínűleg jobban járok, ha műhelyben a hengerhez készíttetek egy kipufogót.
2012. jún. 28. 14:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, jobban. Bár ahogy hallottam van elég sok rezókészítő szakember aki szarul dolgozik. Ez ügyben simsonos fórumon érdeklődj szerintem. Aztán ott megmondják majd hogy ki dolgozik jól.
2012. jún. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!