Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tirisztoros gyújtás megoldja...

Tirisztoros gyújtás megoldja a problémát? Simson kr51/2 (s51 blokkos schwalbe)

Figyelt kérdés
a megszakítós gyújtást már mindenféleképpen áligattam de nagyon kormol a gyertyám van hogy jobban van hogy kevésbé. (karburátor jól van beállítva, gyertyát többfélét próbáltam)A tirisztoros gyújtás megoldaná a problémát? Mik a hátrányai azon kívül hogy drága az alkatrész hozzá?
2012. jún. 26. 07:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
hát igen, jónak kéne hogy legyen de nem az... és az idegesít hogy sehogy nemtudok/nemtudunk rájönni mi lehet a baja, mindig van egy ötlet pl fúvókákat cseréljem ki kicseréltem jobb lett de még mindig kormol akkor vettem uj karbit is azzal is jobb mint előtte de ugyanúgy kormol csak több km megtétele után. Mostmár csak a tirisztoros gyújtásban bízok igazán hátha az fogja meggyógyítani a motort.
2012. jún. 26. 22:45
 12/18 kgpassat ***** válasza:

Nem hiszem, hogy amiatt kormolná a gyertyát, hogy mexás gyújtásod van. Ezt kell normálisan beállítani.

A 4-es mexahézag alatt mit értesz? Annak 0,4 mm-nek kell lennie.

Milyen olajat használsz, milyen keverési arány mellett?

Akár az is lehet, hogy a bal oldali főtengelyszimering kicsit átereszt.

Esetleg próbálkozhatsz kisebb hőértékű gyertyával.

Minden fúvóka olyan méretű, amilyennek lennie kell?

2012. jún. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

0,4 tized a megszakítóhézag, kisebb hőértékű gyertyával nem megy egy utca hosszat sem. Castrol 2T nevezetű olajat használok 1:45-ös keverési arányban ( havernak 1:33- mas keverékkel ezzel az olajal nem kormol) fúvókák ujak 67 es asziszem mint a gyári volt csak a gyáriakat szétmarta vagy 150 es re az állot benzin 8 év alatt ameddig ált a motor.

Szimeringet majd megnézem mert azt még nem próbáltam hátha amiatt kormol.

Milyen szimeringet ajánlotok ami jó minőségű és tartós darab? Hol kapható? esetleg linkelhetne valaki nagyon megköszönném.

2012. jún. 27. 11:31
 14/18 kgpassat ***** válasza:

Viton anyagú szimeringet vegyél, csapágyboltban.

Légszűrő tiszta?

2012. jún. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 kgpassat ***** válasza:
Ja, a fúvókák pedig méretpontatlanok...
2012. jún. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Tiszta a légszűrő.

hogy érted hogy a fúvókák méretpontatlanok?

2012. jún. 28. 07:06
 17/18 kgpassat ***** válasza:

Úgy, hogy nem olyan méretű, mint ami rá van írva.

Ez az utángyártott lomok átka.

Vehetsz méretpontosan ( [link] esetleg simsonbolt.hu, vagy megveszed a boltban, kaliberrel megnézed, hogy ténylegesen milyen méret, szükség esetén dörzsárral javítod.

De egyébként, ha fekete a gyertya, akkor sokat kap (vagy amiket írtam). Nekem is fekete, tudom, hogy sokat kap, mert hidegen sem kell neki a szivató, viszont pöcc-röff a masina, különösebben nem is érdekel. Most egy kicsivel alacsonyabb hőértékű gyertyát raktam bele, megnézem, azzal mit produkál.

2012. jún. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hát nagyon fekete volt az enyém is, mondták sokat kap ( majdnem 150 es fúvókával nemcsoda....) vettem újat, ezzel már sokkal jobb még ha méretpontatlan is. igaz hogy nem indul első rugásra mint eddig csak szivatóval de jobban megy és kevesebbet fogyaszt. megpróbálom majd a szimeringet cserélni hátha az a baja.
2012. jún. 28. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!