Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson tuningolás?

SpecialD kérdése:

Simson tuningolás?

Figyelt kérdés
Olyan gondom lenne hogy szeretném megcsinálni a schwalbem (S51 blokkos) stihl karburátorosra. Abban kellene segíteni hogy érdemes-e vagy hogy nehéz-e megcsinálni. meg a gyujtását milyenre lenne érdemes megcsinálni mert mindig szarakodik...:D
2012. jún. 25. 22:17
 1/6 Bayernfritz válasza:
Csak a karburátor cserében gondolkoztál? Mert sok egyszerű és nem túl pénztárca igénylő dolog van. A gyújtása az S51-nek alapból érzékeny dolog. Mindenképpen ajánlom, hogy vizsgáld meg a gyertyát, ill.gyertyapipát. Csökkents a gyertya szikraközén kb.0,1mm-el. Ha nem itt van a hiba, akkor esetleg a kondenzátor. Legrosszabb esetben jöhet az komplett gyújtás, ami újonnan ~10e ft.
2012. jún. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
háát máma ráprobáltam sthil karburátort és jol muzsikált :D a gyujtásnál uj a kondi a megszakito a gyertyapipa és a gyertya is és közbe nincs alapjárat melegen nem indul meg leáll ... azért gondolkoztam a babetta gyujtáson....
2012. jún. 26. 21:32
 3/6 Bayernfritz válasza:
Olyan nekem is volt, hogy nem volt alapjárata, időnként "jól" jártam vele a piros lámpánál, főleg, hogy a berúgókart lerúgtam róla... Szóval szép látvány volt szaladni vele :D De nekem elég volt kicsit állítani a karburátoron és szépen muzsikált. Csak a súbert kicsit feljebb húztam, hogy jobban átengedj a levegőt.
2012. jún. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát köszi holnap kiprobálom hátha bejön :D ha nem akkor nemtudom...:)
2012. jún. 27. 21:35
 5/6 Bayernfritz válasza:
Nekem sikerült. Ha meg ez sem, akkor szerintem jöhet egy másik gyújtás... Ez újonnan ~10.000.- körül van, attól függően, hogy megszakítós vagy trisztorosat veszel. Az utóbbi újabb, jobb, de drágább is pár ezer forinttal. Remélem, tudtam segíteni!
2012. jún. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bayernfritz válasza:
Ja és a karburátort teljesen takarítsd ki belülről (is)! De szedd szét, amennyire tudod, ha utána összetudod LEGO-zni...
2012. jún. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!