Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri megvennem ezt az autót?

Megéri megvennem ezt az autót?

Figyelt kérdés

Porsche 924 Turbo amiből összesen 7000 darabot gyártottak (ezt az infót hallottam,nem tudom igaz-e), eredeti festés, tökéletes, sértetlen kaszni, eredeti benne minden. Engem csak az zavar, hogy 83-as kiadás, vagyis öreg szépség már. Amit rá kellenem költenem pluszba az cca 800 erka, de akkor már ennyi pénzért(vétel ár+helyrehozás) vehetnék egy olyan autót, amibe csak beleülök és már hajthatom is, nem kell még rádolgoznom 2 hónapot, mire élvezhetem a pacik erejét...

Tanácsokra lenne szükségem. Állítólag hiába 83-as kiadású, ez az autó akkor is érték marad, mert mint már említettem, limitált kiadás...


2009. júl. 7. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:

nem írtad, hogy az autó mennyibe kerül..

de ha van időd és értesz is hozzá akkor csináld

de ha nem értesz hozzá és rábíznád valakire akkor gondolkozz el rajta mert vannak ezek az "úgyse ért hozzá verjük át" típusú szervizek

2009. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én nem is gondolkoznék rajta, h megvegyem-e, hiába 83-as a régi autók sokkal jobbak mint az újak.Figyi, azt a 2 hónapot kibírod, és utána repeszthetsz, mint a szélvész.Szerintem vedd meg, hiába öreg, mégis csak egy Porsche 924-es.Am sztem igaz h 7ezer db-ot gyártottak belőle.Hány lóerős?
2009. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1500 euro, 160 loero, kb.2 eve nem hasznaljak. Paromnak van 944-ese, es eleg volt egyszer hajtanom, beleszerettem az autoba. Addig nem ertettem, hogy mit lehet egy auton annyira szeretni...mostmar tudom :D Parom szerint megeri megvenni, o mutatta meg nekem ezt az autot. Barmi gond lenne vele, parom megcsinalja, mindent tud a Porschekrol, szoval az miatt nem izgulok, eszleny a szivem...

Belul is full original minden, es meg az eredeti festes van rajta (ami valljuk be igen ritka, plane ilyen idos autonal), szoval se karcolas, se horpadas, nem hogy meg rozsda...Melo vele: uj festes, utasulesek athuzasa, es a muszerfal a nap miatt durvan repedezett...

2009. júl. 7. 11:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha lesz később pénzed a fenntartásokra is meg alkatrészre is mivel nem olcsó hozzá semmi akor érdemes megvenni.Élmény autónak iszonyú feling de gondolom nem ezzel fogsz menni nyaralni sem pedig bevásárolni .Ha van mellette egy normál személyautó és van pénz a Poschéra akor vedd meg .De ha csak ez a kocsid lesz meg a barátodnak sincs személyautó akor inkább vegyél egy személykocsit és ha élményt akarsz ott lesz a barátod kocsija.
2009. júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményeket!! Még meggondolom...Igazság szerint mindennapos használatra venném, az alkatrészek pedig relative elérhető áron vannak (20 eurót fizetnék egy VW fejpakolásért, ha pedig direkt 924-re kérem akkor ugyanazt a pakolást kapnám, csak négyszeres áron...)

Reméltem, hogy itt összefutok Porshe tulajdonossal aki tud nekem okos tanácsot adni.

Köszi a válaszokat!

2009. júl. 7. 13:25
 6/10 anonim ***** válasza:

nyilván nem éri meg, mivel egy új suzival, vagy használttal jobban jársz.

De az autós szerelem sohasem éri meg, viszont a pénzért kárpótól az élmény:)

2009. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

illetve elég lenne fellapozni az angol wikipedia-t és rájönnél hogy csak a sima alapmodell 924-esből 121289 db-ot gyártottak..


honnan gondoltad, hogy egy kocsiból amit 1976–1988 ig gyártottak csak 7000 db van?

2009. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Mint írtam, ez 924 TURBO, nem pedig sima 924. Nem egy a kettő, bocsi.

2009. júl. 7. 15:34
 9/10 A kérdező kommentje:

13616-ot gyártottak összesen a Turbosbol...

De azért köszi az infót... 13ezer csak kevesebb, mint 121ezer...

2009. júl. 7. 15:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egy márkatárs vagyok. 924-essel kezdtem, aztán egy 944S2 volt, 6 éve pedig egy 911 Carrera (964). Javaslatom: (ha még aktuális) ha a Porsche márkanév és a klasszikus youngtimer illetve az exkluzív limitált darabszám fontos, akkor vedd meg. Ha hétköznapra keresel egy egyedüli autót, akkor tényleg jobb egy fiatal, átlagautó. Én megszállott Porschés vagyok, tehát nálam sosem volt kérdés, hogy legyen egy "stuttgartlogós" autóm. Viszont egy eredeti 924 Turbo az érték marad. Sőt! Eddigi tapasztalataim és a szakirodalmak olvasása alapján is bizton álítom, hogy a Porsche a legkevésbé értékvesztős márka. Ugyanakkor fel kell készülni arra, hogy a régi Porschék azért nem olyan problémamentesen napi használható autók, mint egy szalonúj mai kocsi. Persze, ha megkímélik, akkor az öreg Porschék az örökkévalóságig megőrzik állagukat.
2009. szept. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!