Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzukisok! Ti miért jártok...

Suzukisok! Ti miért jártok Suzukival?

Figyelt kérdés
Sajnos elég sokat olvasok itt a gyakorikérdések.hu-n mikor felraknak egy-egy suzukival kapcsolatos kérdést, mindjárt jönnek a támadások, sokan úgy szidják, mintha őket kényszerítenék suzukiba! Meg sajnos sokan lenézik. Ti miért járkáltok ilyen autóval? Nincs jobbra pénzetek, esetleg igen, csak nincs szükségetek vagány autóra, mert ezt legalább könnyű fenntartani?!

2012. jún. 23. 19:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nekünk a családban évek óta Suzukik vannak.

Hol ez a típus, hol az.


Jelenleg van egyik nagyszülőknél egy régi swift, másik nagyszülőknél egy splash, nekünk pedig egy "újabb" swift.

Volt ezek kívül már wagonr és alto is a családban.


Egyikkel sem volt sosem komolyabb gond, megbízható, olcsón fenntartható és jól működő autók ezek. Ennyi.


A karambollal pedig aki jön annak annyit, hogy nem kell karambolozni. Eddig már rengeteg alkalommal sz*rrá törtek volna, ha nem figyelek oda a többi autóra. Ez van.

Ettől függetlenül a legnagyobb "baleset" talán az volt, amikor egy kutya kirohant elénk olyan 50-60-as tempónál.

Jó nagytestű volt, de egy karcolás sem lett az autóm, a lökhárítónak semmi baja, egyedül a merevítőt kellett kicsit kiegyenesíteni a szerelőnek, de a hűtő sem sérült meg.

Pedig nem valami kis testű kutya volt... Szóval ennyit arról, hogy kis koccanással is vigyázni kell. (Ez a mi mostani "újabb" swiftünkkel történt évekkel ezelőtt.)


Ültem én már sokféle autóban, persze vannak jobbak is, de minek? Az autó használati tárgy a feladata, hogy elvigyen A pontból B pontba. Erre tökéletesen elég egy suzuki is akár.


Persze van aki lenézi ezeket az autókat, engem ez nem tud érdekleni túlzottan... Megtehetnénk, hogy veszünk "jobb" autót, de minek?

2012. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, hogy miért, talán azért mert nincs vele probléma. Még 1999-ben vettem egy Suzukit magamnak az asszonynak meg egy Ticot. Mindkettő minimális költségekkel jár, és tökéletes a városban szaladozni velük. Nem tud mi elromlani bennük, mert egyszerű mindkét autó mint a faék. És én azon a felfogáson vagyok hogy az autó van értem nem én az autómért tehát nem kell félteni ha a parkolóban megkarcolják vagy ellopják. Ha ellopják mivan? Az,hogy 300.000 ezer forintért már normális Suzukit vagy Ticot lehet kapni. Ja és ha kényszerítenének sem válnék meg egyiktől sem!! Néha szekálnak érte de mások véleménye NEM ÉRDEKEL!
2012. jún. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Azért, mert amikor vettem csak erre volt pénzem. De az igényeimet ez is maximálisan kielégíti. Ha majd egyszer lesz több pénzem lehet, hogy veszek egy másik autót , de ettől nem fogok megválni (ha csak nem lesz valami nagy baja). Igaz presztízse nincs, és ütközni se tanácsos vele, tehát pontosan ezért kell nekem jobban odafigyelni.
2012. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
63%

"Lottót se kell venni, ha tudod, hogy nem te viszed el az ötöst!"


Vártam, hogy valaki kiemeli.


Ha vezetés közben az ember odafigyel másokra, akkor a legtöbb veszélyes helyzetet el tudja kerülni és nem karambolozik.

A családban nálunk mindenkinek van jogsija és még SOHA nem volt komolyabb balesete senkinek, pedig naponta használ mindenki autót.

Egyáltalán nem nehéz...

2012. jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Jó, nem akarlak meggyőzni.


"Én odafigyelek, és soha nem volt balesetem, ezért soha nem is lehet velem semmi."

Szerintem ez a legrosszabb felfogás. Nekem már volt olyan konkrét ismerősöm, aki szintén nagyon óvatosan vezetett és még koccanása sem volt, míg teljesen vétlenül úgy bele nem rongyoltak, hogy esélye sem volt elkerülni...


De gondolom te a biztonsági övet sem kötöd be, mert az úgyis felesleges, hiszen odafigyelsz...

Oké, te tudod... nem áll szándékomba erről vitázni, tegyél ahogy jónak látod.

2012. jún. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Támogatni akartam a magyar gazdaságot :D
2013. jan. 9. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!