Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem tudom eldönteni hogy mire...

Odon GT kérdése:

Nem tudom eldönteni hogy mire lenne érdemes lerakni a jogsit. Kocsira vagy 125 cm3 motorra?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok úgyhogy nincs segélymotorra se jogsim visszont simsont tökéletesen tudok vezetni ami 51 cm3 és tudok váltani stb. Csak nem tudom hogy jönnék ki olcsóban. "amugy motort szeretnék csak nem tudom hogy érdemes lenne
2012. jún. 20. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem tedd le a B kategóriát, és utána egy 3 vagy 4 napos különbözeti vizsgával tedd le a 125 ccm A1 kategóriát
2012. jún. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Olcsóbban akkor jössz ki ha A1-et csinálod.

Ha B-t megcsinálod és utána a különbözetit az kb 50k-val drágább(persze ha a B-s nél mindent elsőre csinálsz) de rögtön 2 kategóriád lesz.

Ha most megcsinálod az A1-et, aztán pár év múlva a B-t akkor meg 130k-val lesz drágább kb. (mostani árak szerint persze, de addigra drágulhat.)

Szóval így 200 felett lenne a 2 ketagórai, ha a b-val kezded akkor meg össz 150 körül.


B kategória megléte manapság legtöbb munkahelyen elég nagy előny. Szóval érdemes megcsinálni. (meg nem romlik, enni nem kér) Meg azért gondolom használnád is.

2012. jún. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen megfontolom tanácsukat és átgondolom.Kösz
2012. jún. 20. 17:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én sorrendem ez volt: B-C-E-A-D

A tiédet nem tudom eldönteni helyetted.

2012. jún. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok szerintetek készen állok a kocsi vezetni a 125 cm3 motor nem könnyebb?...utolsó kérdésem
2012. jún. 20. 20:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Annyira biztosan készen állsz hogy a jogsit megcsináld. Ha meg nem vagy benne biztos akkor egy darabig ne vezess egyedül. De mindenképp megéri megcsinálni(én is 17 évesen csináltam, utána kb 1 évig még nem vezettem egyedül, most örülök hogy már megvan és tudok is már normálisabban vezetni)

Közbe meg nyugodtan motorozhatsz.

Ugye ha már gyakorlatod van motorozásból akkor csak sikerül megcsinálni 5 órából az A1-es jogsit.

Így megkapod a B-s jogsit aztán 1 hét alatt csak sikerül összehozni az A1-et is.

2012. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,úgy lesz!!!!!csak sikerüljön,és amugy mit gondoltok kéne előtte kresz tanulni amíg el nem kezdem a beiratkozást?
2012. jún. 21. 12:47
 8/10 A kérdező kommentje:
És az mennyibe kerül ha megvan a B jogsi és aztán meg az A t akarom az úgy mennyire jönne ki?A kocsi után egyből 125 cm3 motorra?Kösz,ezt apukám kérdezi mert hogy nem tudjuk biztosan és akarja hogy meglegyen de olcsón!.
2012. jún. 21. 14:34
 9/10 anonim ***** válasza:

125 ccm A1 kategória B kategóriás jogosítvánnyal


2011. dec. 1-től lehetőség van érvényes B kategóriás vezetői engedéllyel az A1 kategóriás jogosítvány (max. 125 cm3 és 11 KW motorteljesítményt meg nem haladó kétkerekű motorkerékpár) megszerzésére egyszerűsített formában.

Óraszámok: 3 elméleti óra, 2 gyakorlati óra (1 alap-, 1 főoktatás).

Vizsgák: KRESZ vizsga, forgalmi vizsga.

Ennél a kategóriánál a gyakorlati oktatáson az elméleti képzés után, még a sikeres KRESZ vizsga előtt is részt lehet venni.


Ár: 14.000 Ft tandíj + 15.600 Ft vizsgadíjak = 29.600 Ft


Közvetetten ide is tartozik, így jó tudni:

1. Két (bármilyen) vizsga között a jogszabály szerint min. 3 munkanapnak kell eltelnie. (A gyakorlatban ez általában 6 nap a központi számítógépes vizsgarendezés miatt.)

2. A jogszabály szerint ha automata motorral vizsgázol, akkor CSAK AUTOMATA motort vezethetsz a megszerzett jogosítványoddal. (Bejegyzés kerül a vezetői engedélybe.)


[link]


de kb mindenhol 30E-ft

2012. jún. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!!
2012. jún. 22. 12:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!