Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Korom a hütöfolyadék kiegyenlí...

Korom a hütöfolyadék kiegyenlítötartályban. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Tavaly volt ugyanez a probléma, akkor ki is nyomta a hütövizet, ha padlógázzal mentem. Akkot szétszedték a motort, és azt mondták, hogy hengerfejtömítés a gond, allítólag kicserélték, kiegyenlítötartályt is cserélték. 1 év után most megint fekete korom van belülröl a tartályban. Kérdés: lehet, h 40ezer km után megint tönkrement, ha pl. valami gond van a hütéssel és átég egy idö után mondjuk? Vagy átvertek, és nem is a tömítés volt a gond, hanem repedt valamenyik henger - ez esetben lehet, h valami ideiglenes megoldással orvosolták csak a problémát? Mit nézessek meg?

2012. jún. 13. 09:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mindenképp máshová vidd! Nem lehet, hogy nem mosták ki a kiegyenlítőt, s eddig nem vetted észre? Sok minden lehet, látni kell...
2012. jún. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem, mert akkoriban elöször a tartályt cserélték, mert azt hitték, hogy az a ludas, hogy kiengedi a nyomást. ìgy az vadonat új volt. Most meg azóta ismét fekete elszínezödés keletkezett a tetején, és ha belenyúlok az ujjamal le tudom törölni. Olaj nincs benne. Máshová viszem, de szeretném tudni, hogy milyen alternatívák lehetnek. Jó lenne tudnom, h elvileg milyen probléma okozhat ilyet.
2012. jún. 13. 09:53
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja, és amúgy egy 2007-es turbódízel motorról van szó.
2012. jún. 13. 09:55
 4/18 anonim ***** válasza:
Hengerfej tömítés lesz. Mennyire szoktad taposni neki? Ha sokszor kihuzatod szinte max fordulatig, vagy sokat mész magas fordulatszámon akkor átéghet a hengerfej tömítés. De az is lehet hogy a hengerfejed is el van deformálódva.
2012. jún. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hat palyan szoktam taposni. 6osban 3500-4000 kozotti fordulatszamon kozlekedek, kulfoldrol jarok haza. Ezt normalis esetben viszont ki kene birnia ha a hutes rendben van. Termosztatot mar neztek, elvileg ok. Hengerfej mitol lehet eldeformalodva?

Ami meg kicsit furcsa az auton, hogy ha rovid ideig is megyek vele, utana mikor megallok egyfolytaban pattog mikor hül le, de elegge, szoval olyan 4/mp gyorsasaggal, telen nyaron. Ilyet egy mas elozo autom sem csinalt. De ez lehet h normalis.

2012. jún. 13. 12:49
 6/18 anonim ***** válasza:

Hidegen szoktad taposni neki? A hengerfej a huzamosan magas fordulatszámon való terheléstől tud deformálódni, repedni. De ennyitől azért még nem kéne. Egy hengerfej tömítés csere és mehet tovább. A pattogás pedig a lehűlő fémek miatt van. Azt hallod. Ha hidegen meghajtod, illetve az autópályán is hajtva van akkor attól átéghet a tömítés.

Egy jótanács: Leállítás előtt járasd legalább egy percig a motort alapjáraton hogy a turbó vissza tudjon hűlni. .Ennek a hengerfejhez nincs köze, csak a turbót óvod vele. ( a turbó felújítás és csere drága)

2012. jún. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hidegen sosem taposom, egyebkent minden kezelest megkap a kocsi, 15ezrenkent olajcsere, meg jaratni is szoktam ha hajtom utana pl. palya parkoloban h lehuljo a turbo, amit irtal. Az meg ok h kicserelem a tomitest, de utana megint 40ezer km-t tart majd ki? 85ezernel volt eloszor cserelve, most van benne 125ezer, es mar jon a masodik csere? Ez nem normalis, akarhogyis taposnam neki, megha hidegen is. Porgetni egyebkent amugy sem szoktam, es sokszor kimelem is, csak a palyan hajtom. Gyorsitasoknal 3000 alatt feljebb valtok.
2012. jún. 13. 13:48
 8/18 anonim ***** válasza:

Az nem korom,hanem olaj.

Hengerfejes az autód,mielőbb csináltasd meg,mert az olaj elkezdi enni a gumicsöveket is,és egymás után fognak eldurranni.

2012. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja,az enyémen 4 helyen volt elrepedve a hengerfej...
2012. jún. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat, megnezetem a gepet. Olaj az szerintem nincs benne, abszolut nem olajos az elszinezodes erzetre sem. De koszi
2012. jún. 13. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!