Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan hely/rendezvény...

Van olyan hely/rendezvény ahol lehet kamiont vagy buszt vezetni úgy hogy nincs rá jogosítványom?

Figyelt kérdés

2012. jún. 9. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem nagyon érdekelt mindig is, milyen lehet kamiont vezetni, de a teherautós rendezvényeken úgy kezdik, hogy "Jogosítvány?", a B kategóriával pedig rendre a szimulátorba lettem száműzve (ha volt).

Aztán kábé fél éve ideköltözött az utcánkba egy kamionos, marha rendes srác, összejárunk sörözni, horgászni, aztán kábé egy hónapja délután felvetettem neki a régi álmom. Bevitt késő délután a telephelyre és egy húsz percet forgolódhattam a kamionjával-persze csak a nyergessel, pótkocsi nem volt rajta-de így is nagy élmény volt.

Először nem is éreztem az utat igaz, meg furcsa volt olyan magasan ülni és látni mindent közvetlenül előttem (szinte nincs holttér), meg a motor nyugodt volt és erős, a járgány pedig meglepően fordulékony. Nagyon élveztem!

(Ennek ellenére maradok mérnök :-D)

De ha lesz lehetőséged ne hagyd ki! Szerintem a kamionos ismerős egyedül a járható út.

2012. jún. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
BKV nyílt napok és az autómentes nap. Szeptemberben szokott lenni.
2012. jún. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

troli nyílt napon az emberem vezethetett trolit, neki B-s jogsija van, aztán kicigánykodta, hogy én is vezethessem egy kicsit :D pedig én csak vezetni tudtam még akkor, papírom nem volt :D

nagy élmény, az biztos :)

2012. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Makón, Danicsnál van ilyenre lehetőség jogosítvány nélkül, természetesen telepen belül.
2012. jún. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! Ezt neked meg ki mondta?? :)
2012. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tököli busz fesztivál.
2012. jún. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A Tököli buszfesztiválra akárki bemehet mert valahol mit ha valami meghívót emlegettek volna,és akárki vezethet is ilyen "nagy testű" járművet is,vagy azt nem mindenkinek engedik meg?
2012. jún. 18. 20:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha van protekciód, akkor sok helyen lehet.

Nekem egy volt osztálytársam dolgozott biztonsági őrként egy teherautókat forgalmazó és szervizelő telepen.

Egyik hétvégén este felé bementünk és az ott parkoló teherautókkal mentünk pár kört B-s jogsival. Volt ott minden a fagyiskocsitól a billencsen át a kamionig.

Persze csak ésszel lassú tempóban és csak a telepen belül.

2012. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Romániában szerintem senkinek nincs meg a jogsia kamionra.. :P
2012. aug. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
az oroszokról ne is beszéljünk, azoknak még B sincs szerintem
2012. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!