Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy év alatt milyen költségek...

Egy év alatt milyen költségek merülhetnek fel egy autó fenntartásánál?

Figyelt kérdés
Ne nevessetek ki, de még soha nem volt saját autóm, és a családomban sem. Milyen díjakat kell fizetni a benzinen és az esetleges szervizeken kívül, ha az autó saját tulajdon.
2012. jún. 4. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy 1100 cm-es kocsim van. Évi adója kb 16 000 Ft. Kétévente kell vizsgáztatni, ez 22 000 + kenőpénz, ha nincs tökéletes állapotban kívül-belül. A kötelező biztosítás baleseti adóval A0-B1 fokozatban évi 25-50 ezer ft, jobb fokozatokban lehet lényegesen kevesebb. Aztán még ha mással nincs is gond, évente egy olajcsere, szűrőcsere, erre már nem emlékszem olyan pontosan, de ez is lehet alsó hangon 30 ezer. És ehhez még beszámíthatod egyes kopó alkatrészek cseréjét, egyéb kisebb meghibásodásokat, gyertyacserét, ez egy fiatal autónál is lehet még évi minimum 20-30 ezer. És akkor még egy métert se mentél. Ja, és téligumi vásárlás, és csere, amit én nem csinálok, télen is nyári gumival járok, ami miatt ki is kaptam ezen az oldalon. Az még vagy plusz 60 ezer, igaz, hogy egy készlet több évig jó.


Ha egy évre veszem, akkor ez úgy kb. havi 10 ezer ft. Ha rosszul számoltam valamit, igazítson ki valaki!

2012. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 Kötelező biztosítás. (ha kezdő vezető vagy, a legtöbbet fogod fizetni, aztán ha balesetmentesen vezetsz, egyre kevesebbet.)

2 Súlyadó. (nem nagy összeg csak akkor ha hummer-t veszel, vagy valami nagy bálnát)

2012. jún. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem lesz olcsó már látom, de valahol el kell kezdeni. :) Végül is, ha jól értem, akkor kettő fix költség van, a többi meg az autó karbantartásából adódó kiadások.
2012. jún. 8. 06:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, de bizonyos karbantartási költségeket, különösen az olajcserét is veheted fixnek.
2012. jún. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és vizsgáztatni is kötelező, az is fix költség.
2012. jún. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!