Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan marad szép az autó...

Hogyan marad szép az autó fényezése, ha sűrűn lemossuk, vagy ha ritkán?

Figyelt kérdés
Van aki szerint ha sűrűn mossuk, apró karcokat csinálunk ami miatt mattul, más azt mondja a só a por, a sár a vegyi anyagok mattítják a fényezést ezért inkább sűrűbben kell mosni?Most akkor kinek van igaza??
2012. jún. 4. 08:01
 1/7 anonim válasza:

Mi esővízzel mossuk és vegyszer nélkül. Foltmenetesen szárad és szép fényes pedig már 5 éves lesz.

Amíg új volt hetente mostuk, most csak ha szükséges.

2012. jún. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól is függ, hogy mit takar a mosás. Nem mindegy, hogy otthon valami puha szivaccsal és gőzborotvával, vagy hetente egy gépi mosóba.
2012. jún. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem a gőzborotvás önkiszolgáló mosó teljesen jó, amúgy meg leginkább a napsütés mattítja, állj árnyékban vele
2012. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A napfénytől bemattul kifakul.

A Víztől meg elrozsdásodik a kaszni ha valami karc éri.

Melegbe napon ne mosd a kocsit ha fel van hevülve mert mikrorepedések keletkeznek a hőkülönbözettől. ha alámegy a víz akkor felherpeszesedik a festék. Inkább mosd ritkábban és kend le valami napvédő portaszító autóápolóval. így 3x annyit kibir nem csak a fényezés de a kaszni is.

2012. jún. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos választ!Az esővízen elgondolkodtam, vegyszer nélkül...ki fogom próbálni.Mindenkinek (y) :)
2012. jún. 4. 17:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Víztől szerintem annyira nem rohad, inkább vízzel mosd le mint, hogy hagyd rajta a sarat mert attól jobban rohad. Esetleg takard le autóponyvával.
2017. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismerosom hetente mosta az autot (most lesz 16eves).

Ugyanolyan autom van, csak az enyem 20eves.

Neki már rohad az ajtaja, az elso sarvedo, es kuszobot is csereltetni kellett mind 2oldalon.

Viszont mindig csillogott-villogott az auto.

Az enyem most erett kuszobcserere, es nem rozsdasodik az ajtaja, sarvedoje, pedig idosebb, es tobbet futott.


Autoponyva felejtos, tobbet art mint hasznal. Beparasodik, es nem engedi tavozni a parat, igy eleg hamar meggyoristja a kasztni rohadasat, illetve olvastam mar olyat is, hogy felholyagosodott tole a festek.

2017. aug. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!