Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leszedhető az olajszűrő,...

Leszedhető az olajszűrő, olajszűrő-harang leszedőkulcs nélkül? Ráadásul azt hiszem műanyagból van.

Figyelt kérdés

#olajcsere #olajszűrő #olajszű harang
2012. máj. 31. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell hozzá leszedőszerszám. Ha nem volt kulccsal ráhúzva felszerelésnél (amire amúgy általában nincs is szükség, anélkül is tömít a gumigyűrű), akkor némi törölgetés és kézmosás után száraz kézzel lejön. Ha nem, akkor csiszolópapírt kell rátekerni, mégpedig úgy, hogy a durva oldalával bugyolálod be a szűrőt. Az lehet, hogy kicsit elfordul, de utána tapad. Ha még ez sem elég, akkor jön az öncélú erőszak: fogsz egy nagy büdös csavarhúzót, sűrű káromkodások közepette áttolod rajta úgy, hogy ne tedd tönkre a menetes csonkot, majd azzal letekered valahogyan.

Persze mindezeket csak akkor próbáld ki, ha van másik olajszűrő. Ha ilyen hiper-szuper, külön műanyagházas darabról van szó, aminek csak a belső patronját kell cserélni (motorokon szerették ezt valamikor, de újabban autóknál is előfordul), akkor kíméletesen kell leműtened a házat, esetleg venned kell egy másikat, aztán lehet pusztítani.

2012. máj. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy nagyobb vízpumpafogóval, vagy a csavarhúzós módszerrel le szokott jönni.
2012. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen én is így szoktam,a végső megoldás a kalapács és egy csavarhúzó.A peremén ütögesd,el fog indulni.
2012. máj. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Van egy barbár és egyben egyszerű megoldás. :)

Mivel eldobod így tökmindegy. átszúrsz rajta egy vasdarabot pl betonvasat és meglazítod utána kézzel letekered:

de a tescóba korába 1000-1200 pénzért szokott lenni ilyen láncos leszedő. [link]

ilyesmi de szíjjasba is van az se sokkal rosszabb.

2012. máj. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mielőtt átszúrnád a fél motort...fogj meg egy csiszolópapírt,és próbáldmeg azzal letekerni XDDd
2012. máj. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos műanyagházas, pont ilyen szűrőház:

[link]

Teszek egy próbát csiszolópapírral.

Vízpumpafogóval a fenti csavar részén óvatosan már próbáltam, de szedi szét a műanyagot, pedig rongyot tettem alá. Esetleg van ötletetek mit lehetne a fogó alá tenni, hogy ne hagyjon nyomot?

2012. máj. 31. 17:38
 7/11 T5- ***** válasza:

Tetején azért van a hatlapfejű kialakítás, hogy ott meg tudd fogni. Most pont nincs olyan autó, de ha jól rémlik, akkor 36-os kulcsnyílású. De amúgy meg tudod fogni szíjas vagy láncos leszedővel is, csak óvatosan nehogy megroppantsd a kupakot.


Ez a műanyag szar ez rá szokott szorulni rendesen, húgyhogy nem lesz könnyű kézzel leszedni. Ne sarkald le, ne szúrd át, ne barmold össze, mert utána csak szopni fog vele a másik. Ha nincs szerszámod akkor ne szerelj ennyi. Vidd el egy szerelőhöz, 1000 forintért lecseréli neked az olajad, és nem barmolja össze. Amúgy is ennek a betétes szűrőnek a házát barmolni nem túl egésszéges dolog.

2012. máj. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én a Matiz ról kézzel szedtem le. kicsit bevörösödtem de lejött :D
2012. máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt elég egyszerű leszedni.

A tetejére egy nagy villáskulcsot és kész.

2012. jún. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

ezt találtam: olajcsere.org

Olajcsere menete

* Előkészületek

* Régi motorolaj leeresztése

* Olajszűrő csere

* Friss motorolaj betöltése

2012. jún. 15. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!