Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehéz az A-s jogosítvány...

Nehéz az A-s jogosítvány megszerzése?

Figyelt kérdés
Nem igazán motoroztam soha életemben, egyedül Yamaha Jog-on, plusz autót vezetek már pár éve. Milyen esélyekkel indulok így el a korlátlan A jogosítványért? Félek hogy nagyon béna lennék, stb..
2012. máj. 23. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden átlagos képességű ember el tud vezetni utcai motorkerékpárt. Ha nincs rutinod akkor több órát kell majd venned.
2012. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van, maximum több órát kell venned. Viszont nagyon gyorsan kezdd el, mert fel akarják emelni a korhatárt 24 évre, ha nincs legalább 2éves alsóbb kategóriás A-s jogsid akkor lecsúszol róla.
2012. máj. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is csak bátorítani tudnálak, hogy csináld meg mielőtt megkeverik a képzési rendszert (megint).


Ha már odáig jutsz, akkor mondd meg az oktatónak őszintén, hogy eddig váltóssal semmi rutinod. Esetleg ha van ismerős és megfelelő üres placc, akkor csinálhattok rutinpályát és gyakorolhatsz.

Nem is a pályát kell megszokni, hanem a kezelőszerveket. Elég sok embernek furcsa a "kézzel kuplungolás - lábbal váltás" autó után, de pár óra alatt megszokható annyira hogy a rutinvizsgán átmenj. Forgalomban mondjuk nem nagyon van idő gondolkodni, hogy melyik végtagot is kell használni és milyen irányba, úgyhogy érdemes megszokni, a lehető legjobban kihasználni a gyakorlásra szánható időt.

2012. máj. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
* attól nem kell félni hogy bénának néznek. A csoportban (ugye a rutinpályán kettesével-hármasával szoktak csoportok lenni) ami utánunk következett volt egy 45-50-es családanya, szintén A kat, és soha életében nem ült még motoron - az oktató kiszedett a sufniból egy bilikék Jog-ot és azzal kezdte el oktatni, hogy megszokja a kétkerekű dőlését, az indexelést, ilyesmiket. Utána meg ráültette egy ütött-kopott MZ-re, csak hogy meglegyen a fokozatosság mielőtt ráülhet az 500-asra.
2012. máj. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy kezdtem a gyakorlást hogy az oktató 125ös mz-t adott nekem hogy a gyakorló pálya mögött írjak le 8asokat. Persze megállás, indulás, stb..

30-60perc után már kezdtem ráérezni hogyan is kell váltani.

2012. máj. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem úgy hogy előtte életembe kb 1 órát motoroztam olyan motoron amin alig működött a váltó :)

Rutin vizsgán semmi gond nem volt. Most hónap végén lesz a forgalmi vizsgán, ettől kicsit félek, de remélem sikerül ez is elsőre.

2012. máj. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!