Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le tudná nekem vki írni...

Le tudná nekem vki írni hogyan kell elméletben az ablaktörlőt működtetni?

Figyelt kérdés
Rutinvizsgához kell használni tudom de elmondni értelmesen na az nem megy! Köszi a segítséget!
2009. jún. 28. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Elméletben nem kell ablaktörlőt működtetni... Hülye kérdésre hülye válasz...
2009. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de el kell mondani a működését és elmutogatni h mi hol van meg hova kell állítani és akkor hogyan töröl pl. szaggatottan stb...
2009. jún. 28. 22:14
 3/8 anonim ***** válasza:

....... nem kell (ugye b-jogsi azaz auto?).

annyit kell tudnod hogyha csíkot hagy akkor ki kell cseréltetned a gumicsíkot és kész.

2009. jún. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem vagyok mechanikus. Rúdhajtással képzelném el.

Van pl. egy motor, tengelyén egy tárcsa. A tárcsán egy kis bütyök, amelyen van egy rúd. Az ablaktörlő lapát tengelyén szintén egy tárcsa, amelynek oldalán szintén egy bütyök. A rúd ezeket köti össze.

Amikor a motor forog a rúd oda-vissza mozgást fog végezni, így a rúd által hajtott kerék is oda-vissza forog. Azt, hogy mennyit, az határozza meg, hogy a tárcsán a kis bütyök, tehát a rúd milyen átmérőn van rögzítve, ugyanis az határozza meg, hogy mennyit mozduljon el a rúd.

2009. jún. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt a weboldalt, itt sok hasznos információt találsz a vizsgádhoz :


[link]


JÁRMÛKEZELÉSI VIZSGA

Biztonsági ellenõrzési vizsgafeledatok


Tartalom:

1. Végezze el a gépkocsi biztonsági berendezéseinek elindulás elõtti ellenõrzését!

- gumiabroncsok

- kormányberendezés

- világító és fényjelzõ berendezések

- fékberendezések

2. Végezze el az ablaktörlõ és -mosó mûködésének ellenõrzését! Mutassa meg hová kell az ablakmosó folyadékot tölteni!

3. Mutassa meg és kapcsolja be a szellõzõ és fûtõberendezést!

4. Mutassa meg a mûszerfalon a motorolajnyomást, a töltést és a hûtést visszajelzõ mûszereket!

5. Végezze el a motorolajszint ellenõrzését! Mutassa meg hol tölthetõ be a motorolaj!

6. Végezze el a hûtõfolyadék szintjének ellenõrzését!

7. Végezze el a fékfolyadék szintjének ellenõrzését!

8. Ismertesse a kerékcsere folyamatát! Mutassa meg az emelési pontokat! Mutassa meg a kerékcseréhez sükséges szerszámokat és a pótkereket!

9. Állítsa fel az elakadást jelzõ háromszöget!

10. Mutassa meg az elsõsegélynyújtó dobozt, a tartalékizzókat és a biztosítókat!


Letöltés : oktatocsomag.pdf 583 kB

[link]

2009. jún. 29. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi nagyon jó ez az oldal itt tényleg mindent megtaláltam :)
2009. jún. 29. 20:39
 7/8 anonim ***** válasza:
ha te vezetni tanulsz akkor rutinon adnak egy kezelési útmutatót az adot autótípushoz!ott nézd meg ! Nekem adtak! Neked is kell hogy adjanak!
2009. jún. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
meg kell mutatni, h melyik karral lehet bekapcsolni, és el kell mondani, h "szakaszos, folyamatos lassú, folyamatos gyors."
2009. okt. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!