Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót szeretnék és gondolkozom...

Peter112155 kérdése:

Autót szeretnék és gondolkozom;hogy dízelest (ételolajjal működtetni) vagy benzinest (etanolra átalakítva) vegyek. Szóval milyen előnyök és hátrányok vannak? (szervizelési költs. Stb) (ha tudtok akkor autóra szabva írjatok)

Figyelt kérdés

PEUGEOT PARTNER 190C 1996/10 1,9es dízeles

PEUGEOT PARTNER 170 C HDi 2001 1,6os dízeles

CITROEN BERLINGO 1998/11 1,9es dízeles

SEAT INCA Cargo 1.4i CL 1998/10 1,4es benzines

SEAT INCA 1996 1,9es dízeles

VOLKSWAGEN CADDY 1997 1,4es benzines

RENAULT KANGOO 2002 1,5ös dízeles


2011. febr. 20. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy rokonom járt szűrt sütőolajjal.Volt,hogy csak azt töltött bele,sosem volt gond az autóval.Azonban nagyon fontos,hogy jól meg kell szűrni.Ugye vannak anyagok,amik beleoldódnak az olajba,ezt nem lehet egyszerűen kiszűrni,de a jelek azt mutatják,hogy annyi már nem okoz gondot.
2011. febr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha kiderül hogy étolajjal mész halálra büntetnek...A másik hogy inkább a régi dízeleknél jó az étolajos megoldás...etanol meg csak akkor éri meg ha nagyon sokat utazol..kb úgy évi 50-60ezer km-t
2011. febr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem és akkor dízelest vagy benzinest javasoltok?(érveket írjatok)
2011. febr. 20. 14:11
 4/6 anonim ***** válasza:
a mi családunkban minden autó benzines...pl ha kiszámolod hogy 1liter benya ára kb 360/l és kb fogyaszt a kocsid 6litert akkor talán jobban kijössz mintha etanollal jársz mert azt sokan elfelejtik mondani hogy etanolból többet fogyaszt a kocsi!!erőtlenebb lesz és csak felfog bőgni a motor...árban kb ugyanúgy jösz ki mintha benzinessel mennél annyi a külömbség hogy erőtlenebb lesz a kocsid meg költesz egy csomó pénzt arra hogy legyen egy átalakító...a választásod attól függ milyen kocsit szeretnél!régebbi típus vagy újabb típus?francia kocsik elléggé rohadnak és sok gond van velük motorikusan..seatot annyira nem ismerem a VW szerintem jó!
2011. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mivel hogy 13-15 éves kocsikrol van szó ebben az esetben benzinest ajánlanám. a dízel nagyon tulajfüggö. ha kifogsz egy rosszat sokat kell rá költeni. ha mindenárom franciában gondolkodsz akkor franciában csak dízelt vegyél mert abban ugy ahogy még törhetök. a vw nem rosz döntés. a seat a vw konszern tagja szal kb ugyna az. én mindenféleképpen japán auto ajánlanék. étolaj rizikos a rendörök miatt a etanol meg rizikos a motor miatt.persze nem azt mondom hogy tökreteszi de jot semmiféleképpen nem tesz neki mert nem erre lett a motor kitalálva! étolajt amugy is csak felesben használhatnád mert ennek nincs olyan jo kenése mint a gázolajnak és az adagolo hamar tönkemenne. egyik kocsi amit teljesen használhatsz étolajjal aza 124-es merci. ezek az egyik legjobb mercik csak aza baj velük hogy régiek rengeteget futottak a megkíméltek meg drágák. Összeségében én egy kis ccm japán benzines autot mondanék neked de ha németet veszel azzal is jol jársz! csak ennél alább ne mennyél...
2011. febr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az őszintét megmondva azért gondolkoztam franciába,mert ahogy láttam (max árkategória 350ezer Ft) ők elbírják jobban a 800kg-ot,míg a vw(ebben a kategóriában) csak 600kg-ot.tudom vannak transporterek és vanettek,de azok kicsivel többet esznek,meg nagyobbak is annál,ami nekem kell.


A válaszokat köszönöm.Hasznosak voltak!! :D

2011. febr. 20. 21:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!