Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Vectra A 1.6 víz hőfok...

Opel Vectra A 1.6 víz hőfok 100 C on. Mitöl?!

Figyelt kérdés
van 1 93 as vectram, és a víz hőfok felmegy 100 fok ra. az a max. pirosba nem megy.a ventillátorom bekapcsol mindig.picit nyitottam a víztartályon hogy belenézzek amikor még meleg volt,nem nyiotttam ki, és jött ki a levegő, a csövekben ami vezet a hőtöhöz ott meg bugyborékoló hangot adott.(nem értek a kocsikhoz). levegős lenne?

2012. máj. 23. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:

kérlek szépen....,a kezdődő hengerfejesség alapjeleit tapasztalod. Reméljük "csak" a hengerfejtömítés sérült maga a hengerfej nem.

A hengertérből kis-mennyiségű elégett gázok bejutnak a vízkörbe is és abban okoznak gubancot,azaz állandóan buborékol a víz. A víz meg azért melegszik mert a vízszivattyúban megjelelő eme gázok miatt elégtelen a hűtővíz keringése.

Sajnálom hogy rossz híreket kellett közölnöm.

:(

2012. máj. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
óóó:S:S:S és ez biztos? nemrég örököltem ezt a kocsit, volt már henger fej javítva. szóval ez a legvaloszínűbb?más probléma nem valoszínű?
2012. máj. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Más probléma nem valószínű legalábbis a leírt jelenségre inkább a már megírt válasz a jó.

Minél előbb nézesd át-az szerintem biztos hogy hengerfejtömítést kell cserélni-de attól függően hogy e jelenség alatt mennyit és hogyan járattad lehet hogy más hiba is keletkezett a hengerfejben.

2012. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még nyugodtan mondhatjuk üzemi hőmérsékletnek.

Elképzelhető, hogy pár fokkal kevesebb lenne, ha tiszta lenne a hűtőd kívül-belül.

A 100fokos víz az meg bizony olyan, hogy légköri nyomáson bugyborékoló hangot ad. Vissza kell szorítani azt a sapkát, megnő a nyomás, és nem fog bugyborékolni.

Nem kell mindjárt a falra festeni az ördögöt.

2012. máj. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem-nem,... ez a legvalószínűbb hiba 99.9% a hengerfej átereszti a detonációs nyomást főleg erős terheléskor.

Hengerfej javítás hegesztés elég horror ár 100 felett.. A csak tömítés cseréje,hengerfej síkolással együtt egy 30-50eft legalább és akkor olcsó a szerelő.


Te most a kérdező vagy dupla reg-gel,vagy egy másik válaszadóként kérdezel?

2012. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
köszönöm a segítséget!
2012. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
"köszönöm a segítséget" én vagyok a kérdező.
2012. máj. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennyi baromságot összehordani. :))
2012. máj. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!