Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Opel Vectrám, ma...

Van egy Opel Vectrám, ma teszterre tette a szerelő, de nem kommunikált a motorral. Miért? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 14. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szakadt a K vagy az L vonal a diag csatiban,vagy csak szimplán más a bekötése. Az opel használ legalább 4-5 féle bekötést ,a komolyabb cuccok meg tudják találni ( pl. bosch kts) ,de a 20 dolcsis kinai madzagok gyakran elvéreznek az opellel
2012. ápr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ezek a vonalak hol találhatóak. Gondolom kábelkötegröl van szó. Vagy nem?
2012. ápr. 14. 20:06
 3/11 A kérdező kommentje:
És hogyhogy az egész motorral nem kommunikál? Valami fontos kábel kellet megszakadjon hogy az egész motrot nem érzékeli.
2012. ápr. 14. 20:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyetlen szálon kommunikál minden egységgel, ide vannak felláncolva a modulok,amit cimek szerint ér el . Jó lenne tudni,mivel probálta a szerelöd
2012. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt sajnos nem tudom megmondani, valami komoly műszere volt. Próbáltuk más szerelővel, más műszerrel, de azzal sem kommunikált. Szóval azt mondták hogy vagy kábelszakadás, vagy pedig testszál nincs a helyén. Hazajöttem, szétszedtem, de nem tudom, hogy melyik kábelek lehetnek felelősek. Melyik vezeték érzékeli az egész motrot,s nem csak a szenzorokat?
2012. ápr. 14. 20:21
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]



Jo lenne egy pontos tipus es evjarat,mert az opelnel tobb fele bekotes van. K ,L,gnd kell a kommunikaciohoz,vagy ha eleg uj az auto,akkor canbus

2012. ápr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Opel Vectra B berlina J96 AB11 mOTOR 1.6 16V. 1996-os évjáratú
2012. ápr. 14. 20:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Obd csatiban ellenorizd az 5,7 es 16- os labakat egeszen az ecu-ig(kint lesz a motorterben) . Ha a vezeteket jok,akkor az ecuban lesz gond,ebben meg nincs obd2 kompatibilitas, elvileg kwp2000 protkollal es elmscan programmal egy alap interface hasznalatakor is mennie kell. Ha komolybb gep sem lat bele az agyaba,akkor tuti madzag szakadas
2012. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
"Obd csatiban ellenorizd az 5,7 es 16- os labakat egeszen az ecu-ig(kint lesz a motorterben) . Ha a vezeteket jok,akkor az ecuban lesz gond" eddig naggyából értem de tovább mintha kinaiul lenne.
2012. ápr. 14. 21:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Az nem is annyira lenyeges :) Ezt a harom szalat kovesd le es ha szakadt,javitsd . Ha bemegy az ecuba,akkor sajna nincs tobb tippem
2012. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!