Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az oka, hogy nem kap...

Mi lehet az oka, hogy nem kap benzint a robogóm? És mit tegyek, hogy kiküszöböljem a problémát?

Figyelt kérdés

Nem tudom beindítani,csak féktisztítóval vagy benzint bespriccelve. De pár másodperc után leáll,amikorra elég a cucc.

Fekvő minarelli blokkról van szó, 70-es vashengerrel és gyári dellorto 12-es elektromos szivatós karbival. Most lett összerakva a blokk és ez lenne az első indítás.

Benzincső,vákuumcső,gyertya új.Szikra van.És injekciós tűvel létrehoztam a vákuumot,így meg is indult a benzin. A benzincső tele van benzinnel,viszont ez indításnál még sem mutatkozik.

1 napos folyamatos próbálkozás után feladtam és csak pár nap múlva néztem rá legközelebb,amikorra a motor alatt hatalmas benzinfolt keletkezett. Valószínűnek tartom,hogy a karburátor túlfolyójából jött.



2012. máj. 17. 05:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Elsőre a főfúvókára gyanakodnék.
2012. máj. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Főfúvókát még nem bütyköltem, azzal mi a teendő?
2012. máj. 21. 16:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Főfúvóka el tud dugulni,még ha van is benne benzinszűrő.
2012. máj. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a benzin tócsa valószínűleg a tűszelep miatt van mert nem zárt rendesen. Szedd szét a karbit pucold ki a fúvókákat és rakd össze
2012. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok

szedd le a karbit a motorról, szedd le az úszóházat ( a karburátor alsó része). Ha leszedted látsz majd benne egy úszót, (ami le föl mozog) és egy kisebb meg egy nagyobb fúvókát ( az a réz színű valami) pont bele illik egy sima csavarhúzó, azzal csavard ki, majd a lyukat fújd ki valamivel ( féktisztító talán kiviszi, vagy valamilyen kompresszorral fújd meg)ha simán átlátsz rajta akkor tiszta. A két fúvókát ne cseréld össze, ahonnan kivetted oda rakd vissza. rakd össze a karbit és elvileg jó lesz. Ha ezután folyik a benzin a túlfolyón akkor ütögesd meg a karbit és a tűszelep beugrik a helyre és zárni fog.

2012. máj. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szia! az enyém olyan hogy elindul csak aztán miko rmár 80-90 körül megyek mintha vigyázna rám szépen lelassit :) meg nem gyorsul tovább aztán apu autószerelő és megállapította hogy nem kap rendesen benzint a motorom és kikell tisztítani... azóta se tette :D
2012. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!