Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor teljesen fent vagy lent...

Mikor teljesen fent vagy lent van a dugattyu hogyan kell állnia a szelepeknek?

Figyelt kérdés
[link]
2012. máj. 15. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Szelepek vannak, tehát négy ütemű - 720 fokonként van egy munkaütem egy hengerben. Szóvalkét felső helyzet van, a kompresszió (mikor mindkettő zárva) meg a kipufogás (amikor a szívó zárva, kipuf nyitva).


Szóval jó lenne tudni melyik az. Esetleg elővenni valami javítási kézikönyvet a motorhoz ha már nekiestél..

2012. máj. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De hogy valami konkrétat is tanácsoljak: keress jelölést a fogaskerekeken, hátha össze voltak jelölve gyárilag. Kis pöttyöt, kört, bármit ami azt mutathatja melyik fogak tartoznak össze.
2012. máj. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Felső holtpontban a szelepek mindig zárva vannak, mert különben belevernének a dugattyúba. Alsó holtpontban pedig vagy a szívószelep van nyitva, vagy a kipufogószelep, vagy mindkettő, de még az is lehet, hogy egyik sem. Ez a vezérlés fokolásától függ.

A vezérlést viszont nem "szemre" állítjuk be, hanem a főtengelyen és a vezérműtengelyen elhelyezett jelölések alapján. Ennek megtalálásához nagy segítséget nyújt a gépkönyv, műhelykönyv vagy valaki, aki ismeri a motortípust. Egyes szakik ugyanis azt szokták mondani, hogy amíg nincs meg a kellő szakirodalom vagy fejben a szaktudás, nem szokás megbontani a motorblokkot, mert könnyen lehet, hogy utána nagyon körülményes lesz összerakni.

2012. máj. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 - igen, tied a pont. FHP-ban tényleg zárva vannak, a lényeg hogy nem mindegy a vezérműtengely melyik állásában. :)
2012. máj. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez egy briggs Sprint 3.5 LE vagy kevesebb, vagy mi a fene, egy pottyot mar ide latok a fotengelyen, a vezermutengely az valtozo mert peldaul az ujjabak ugy vannak megoldva mintha ekek koze menne a jel a vezermutengelyen, a regieknel asszem nyil van, annak kell egyvonalba esni a pottyel. Legyszives csinalj egy fotot a vezermu tengelyrol is es megmondom mi a jel rajta.., a fotengely egy potty az ide latszik..
2012. máj. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt a motort nem tudod összerakni elállított vezérléssel, mert ha nem jelre tszed, akkor nem bír átfordulni a főtengely, mivel a sonkák ütköznek a bütykökkel!

Tavasszal újítottam fel én is a Briggs motoromat, kipróbáltam. Tedd a jelre a vezérlő fogaskereket, aztán forgasd át két teljes környit a főtengelyt. Ha nem akad sehol, akkor jó!

:)

2012. máj. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolso: Erre sosem gondoltam hiszen meg se probaltam...:)
2012. máj. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

főtengely ok. ott egyértelmü a pötty, ám a forgattyús tengelyen négy pötty van és egy furat, itt a furat lenne a jel?


[link]

2012. máj. 16. 09:04
 9/10 A kérdező kommentje:

Csináltam még képeket:


[link]


[link]

2012. máj. 16. 11:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Megneztem, teged csak az a fele erdekel ami akkor is lathato amikor bent van a helyen(maskepp nagyon nehez oszerakni) ugyhogy fenntartom allaspontom, ahol a luk van ott vele egyvonalba van egy jel. Az lesz az. rakd ossze es probald korbeforgatni. mennie kell. Sok sikert
2012. máj. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!