Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet dobfékes autóból...

Hogyan lehet dobfékes autóból tárcsafékeset csinálni?

Figyelt kérdés
Egy skoda fabia-m van, és szép felnik kerültek rá, viszont így elég nevetségesen festenek mögötte a dobfékek. Nem értek az autószereléshez, szóval ne oltsatok légyszíves! Megoldható olyan, hogy az első szett felkerül hátra? Előre meg vennék valami komolyabbat. Illetve ennek a műveletnek milyen anyagi vonzata van?

2012. máj. 12. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
ha az autót gyártották hátsó tárcsafékkel is egyszerűen megveszed a tárcsaféket és kicseréled, egy szerelő szerintem max 10esért + anyag megcsinálja
2012. máj. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Sehogy. Annyiba kerülne, hogy úgysem fogod megcsinálni, és teljesen felesleges. Értem én, hogy boyracer verda nagyfelni, 1.2HTP azaz Hiába Taposod Paraszt, de sajna dobfékes fog maradni. Vegyél egy streetracing matricát, az feldobja.
2012. máj. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Keresel vlami tipusazonos hátsó kerékagyat és cseréled. Biztos találsz a VW csoporton belül hasonlót.
2012. máj. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
HTP beszarrrrrtammm xDDD de tényleg arra a 1.2 1.4 re fölösleges, vegyél inkább egy octaviát
2012. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát egy kicsit igaza van aki azt mondja drága.

A tárcsafék két részből áll.

A szép fényes tárcsa és a féknyereg amiben a fékbetét van és a fékdugattyúk. Ez utóbbi a drágább.

Amúgy nem egy nagy munka felszerelni. Inkább a dobféket a munka leszerelni. Nézegess a racingbazár vagy a duen oldalakon ott szoktak újak és használt cuccok lenni olcsón. Ahhoz nem kell sok szakértelem hogy keress egy fábia hátsó tárcsaféket. Ha ilyesmit keresel az autó motorjának adatai lényegtelenek. http://www.youtube.com/watch?v=HSBXEpvEDYY&feature=related

Már csak a fékpopofák kellenek.. :) http://www.youtube.com/watch?v=HSBXEpvEDYY&feature=related


Sőt van olyan is hogy több típusra is kompatibilis egy fékrendszer. Szerintem találsz hozzá bőven féknyerget is ha keresel.

2012. máj. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Nem tudom mért youtubol pedig ezt akartam linkelni..

sorry... Én meg pc-hez nem értek :)..

2012. máj. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Tessék összeszedtem neked ami kell a hátsó tcs fékedhez kb 2 perc volt.

Itt a féknyerek az előző a tárcsa mindből 2db kell.

variálhatsz válogathatsz kalkulálhatsz.

Azért remélem segítettem egy jó pontot jóváírhatsz nem sértődök meg.

2012. máj. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 13. 01:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!