Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sportrugó vagy inkább gyári...

Sportrugó vagy inkább gyári rugó a megoldás a problémára?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy a kocsimnál hátul a kerék néha súrolja sárvédőt pl kanyarokban, huppanóknál (honda civic ej9), valószínű a 17 es felnik is közrejátszanak a dologban...Az édekelne ha leültetném 3 cm, akkor javulna e a probléma? Tudom hogy még lejjebb menne, de onnantól lehet hogy már csak 1-2 centit menne lejjeb mivel sportrugók. Az eredeti pedig lehet lemegy akár 6 cm-t. És valószinűleg pont elég ez a kis különbség, mivel éppen csak súrolja amikor hozzáér, egy személlyel a hátsó ülésen. Mit javasoltok?

2012. máj. 11. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit értesz sportrugó alatt, egy keményebb szett kell, akkor nem rugózik be annyira és nem ér be a kerékdobba. Viszont jobban is fog ütni. Aztán ez lehet ültetett is, meg gyári is, de valószínűleg erre gondoltál te is.
2012. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam. Nem tudtam hogy a gyári rugónál is lehet keménységben választani. És az elég lenne szerinted (a gyári keményebb rugó)? Vagy Sportrugó jobb választás? Kössz
2012. máj. 11. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül gyári, a hosszára értettem, tehát a gyári mérettel megegyező hosszúságú rugóra. :)

Ha ültetni akarod nyilván rövidebbet kell majd betenned, mondtad hogy 17-es kerekek vannak alatta, ki kell kísérletezni meddig tudsz elmenni.

2012. máj. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Keményítsetek afutóművön. Ennyi.
2012. máj. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
a gátlókat kell kikeményíteni vagy ami ésszerűbb megoldás lenne egy kisebb felni...de ha ragaszkodsz hozzá nézd meg az autód gyári gumi méretét és szorozd ki hogy 17colos felnire milyen gumit kell ha akkora gumi van rajta akkor vagy elpuhultak a gátlóid vagy a felni et száma (az agytól való távolság) miatt kicsit kijjebb van a kerék ezért nem pont a sárvédő ív közepén jár
2012. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!