Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dieselt tankoltam a benzines...

Dieselt tankoltam a benzines 2007-es 1.6 - os Ford C-maxba.! Liter csuszott bele. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 14:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
1 liter csuszott bele.
2009. jún. 25. 14:41
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
dugj le egy benzincsövet, és szívd le, mintha benzint akarnál lopni. Állítólag, ha belefújsz a csőbe, ki fog folyni. Sose próbáltam, kérdezősködj körbe, hogy hogyan kell. Mindent folyass ki belőle, és utána tankolj bele benzint, és imádkozz.
2009. jún. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előző hozzászóló ötletére reagálva, azt hiszem már lamellás egy ilyen tank. Azaz nem tudod beledugni a csövet. Ha 1 liter ment bele, az nem vész. Egyszerűen tankold tele benyával, és kész. Ha a felét kijártad, arra is rátankolhatsz, max egy picit egyenetlenebb lesz néha az alapjárat, de baja nem lesz az autónak.
2009. jún. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok értetlenkedni, de mégis hogy tankoltál gázolajat egy benzinesbe, mikor a gázolajos töltőpisztoly vastagabb mint a benzinesé! Elvileg bele se tudod dugni csak a benzines csövet?!

Amúgy ha csak 1 liter ment bele, akkor tankold tele benzinnel (ahogy azt előttem már írták), nem hinném hogy baja lesz tőle.

2009. jún. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad rátankolni.Benzintartály le, mert ezen már nincs alul leeresztő csavar, és ki a benzint belőle.Olyan autó, ami nem injektoros, abban simán elmegy.Többe fog kerülni majd a javítás, mint az a pár liter benzin+munkadíj.Hidd el nekem.Egy autószerelő.
2009. jún. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos azt kell hogy mondjam h egy hogy nyomta bele a dizelt es meg raadasul szoke is. A legutolso hozzaszolasrol mar lekestem mert mar teletankoltam az autot. 40 liter benzin ment ra de azert azt tudni szeretnem hogy az injektornal mennyi ido jelentkezhetnek a problemak. Koszonom az eddigi tanacsokat,hozzaszolasokat.
2009. jún. 25. 21:27
 7/11 A kérdező kommentje:
Mar irni sem tudok az idegessegtol szoval egy holgy csinalta a bajt
2009. jún. 25. 21:33
 8/11 anonim válasza:
nekünk a kutas tankolt dieselbe benzint.majdnem tele. autószerelő.90 ezer forint volt.
2009. jún. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Érdekes mert elvileg a Diesel tankcső nem fér be a benzines kocsik tanknyílásán...direkt ezért, egyébként le kell szívni és nagyobb oktánszámú üzemanyagot tankolni utánna.
2009. jún. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tagnap a teletankolas utan felvittem az autopalyara is kifurikaztam fel tankot holnap 20 literrel feltankolom megint.Azutan hagyom h ures legyen es majd ugy tankolom tele. Shell V-power benzint teszek bele gondolom az nagyobb oktanszamu. Hat.... Imadkozom.
2009. jún. 26. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!