Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék venni egy 50 köbcent...

Szeretnék venni egy 50 köbcentis motort ( Puch Maxi L-t), csak arra, hogy furikázzak, de szeretnék néha kimenni Ausztriába is. Át lehet menni vele a határon, vagy mivel kétütemű, ezért korlátozás alá esik?

Figyelt kérdés

2012. máj. 3. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem az a gond, hogy kétütemű!

Inkább az okozhat gondot, ha csak "M" kategóriás jogsid van, mert az ún. nemzeti kategória, és csak országhatáron belül érvényes!

Ha jól tudom a környékbeli országokban rendszámkötelesek a kismotorok is, bár már írta valaki, hogy auszriában nem szokták zaklatni a rendszámhiány miatt a rendőrök, csak legyen meg a nemzetközi biztosítása.

2012. máj. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha puch-al mész ausztriába ott örülnek neki, hiszen otthon van a motor:)
2012. máj. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel egész európában, Magyarország kivételével kötelező az 50 ccm es motorokra is az azonosító tábla (rendszám) ezért NEM.

A sógorok meg különösen harapnak az ilyenre, márkától függetlenül.

Ha a határnál veszik észre vissza fordítanak, (már a Magyar hatóságok is), ha bent Ausztriában kap el a susmán POLICE akkor az sokba fog kerülni neked.

2012. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Simsonnal elmentem egésszen az MZ gyárig Zschopauba, és Suhl-ba is.


Cseh-Német határon megkérdezték, hogy hol a rendszám, mondtam, hogy nálunk nem kell. Ennyivel meg is elégedtek.

Hazafelé Ausztriában a motoros rendőrök állítottak meg, elmeséltem a kis utazásomat, és kész.


A biztosítómtól kértem egy zöld papírt, Nemzetközi Biztosí Kártya. Sokan mentek már ilyennel külföldre kismotorral.

2012. máj. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kizártnak tartom hogy bármelyik osztrák rendőrnek gond nélkül be lehetne adni azt a sztorit hogy nálunk nem kell rendszám és gond egy szál se mehetek tovább...........az hogy meglobogtatsz előtte egy zöld szinű A4-es papírt szintén nem gondolnám hogy velőig hatja..........én az osztrákoknál élek,utána kérdeztem márennek a dolognak mert van otthon nagyon jó kismotorom és akkor kihoztam volna azt és nem kell itt vegyek még egyet.........a rendőrségen mikor kérdeztem azt sem akarták elhinni hogy nálunk nem kell rendszám.....mikor meg rátértem arra hogy szeretném kihozni,majdnem sokkot kaptak,hogy hát azt hogygondoltam így rendszám nélkül?!?!otthon megkérdeztem az nkh-t is a témában.....azt mondták a kintieket kell megkerdezzem a témaban mert sajnos az unióban nincs egyseges szabalyozás a kismotorokra,minden ország egyénileg dönti el mi kell egy 50köbcentis motor forgalomban való részvételéhez.....
2012. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem! Sajnálom nagyon. Azért köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2012. máj. 8. 17:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha kint laksz/dolgozol, akkor ott forgalomba tudod helyezni a kismotorodat nem? (Szerintem kb negyed annyi $-ért mint MO-n.)
2012. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!