Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jó megoldás lehet?

Ledzep kérdése:

Szerintetek jó megoldás lehet?

Figyelt kérdés

castrol 10w-40-es olajat használok, 96-os évjáratú fiatomba, de februárban már elég feketécske az olaj

mivel sok rövidtávú utat kell vele megtennem és még olyankor nem éri el az a hőt amotor ami jó lenne

valamint magas fordulatszámon közlekedem a hegyek miatt

arra gondoltam mi lenne ha 10w-50-es, esetleg 60-as olajat tennék bele, hogy júniusig kibírja , tehát az 1 évet vagy a 10000 km-t kibírja egy olajcsere


2012. ápr. 22. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:

A Castrol 10w-40-es tökéletes a kocsidba,nem az olaj paramétereinek váltogatása a megoldás a kocsidba.

Ez olcsó (brutto 6000.-),garantáltan eredményt hozó,hosszú távú megoldás kopott motorokhoz:

[link]

Próbáld ki,csodát tapasztalhatsz !

:o)

2012. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia,


A Castrol olajjal sok embernek van negatív tapasztalata, köztük nekem is. Egyesek szerint romlott a minősége, mások szerint sok a hamisítvány a piacon.

A viszkozitás a feketedést nem fogja befolyásolni, ráadásul rossz irányban gondolkodsz. A 10w-50-60-as olajok nagy terhelésre, azaz nagy hőre vannak tervezve, ilyet raknak pl. az M-es BMW-kbe. Ezek az olajok a Te rövid távú használatod mellett soha nem fogják elérni az optimális hőfokot, ezért soha nem lesz rendes kenésed. A rövid távú utakhoz alacsony hideg viszkozitású olaj való. Neked 5W40 full szintetikus olajra van szükséged. Ezek jobban védik hidegen a motort, és nehezebben használódnak el.

2012. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

az 5w-s olajjal az a baj hogy azt mindig tölthetném utánna mert enné az olajat

10-esből elég két olajcsere közt olyan 5-6 dl-t utánna tölteni de az 5-ösből sokkal többet, már próbáltam

2012. ápr. 22. 20:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor egy kicsit már kopott lehet a motorod. Szerintem maradj a 10W40-nél, és cseréld kicsit gyakrabban, mondjuk 8 ezrenként. A 10W50 vagy 10w60 árából úgyis kijön kétszer annyi 10w40. Esetleg próbáld ki a Q8-at, a szerelőm esküdött rá, hogy ebből kevesebbet evett neki a VW TDI, mint a többi olajból. Nekem Formula Excel 5W40-et rakott a régi 318-as, és az újabb 328-as BMW-mbe is, és elégedett voltam vele. A Valvoline-nak is van sokat futott motorokba olaja, Valvoline Max Life a neve.
2012. ápr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, biztos a motorban fogy az olaj? Nem enged a főtengelyszimmering, esetleg a szelepfedél- vagy kartertömítés?
2012. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a tömítéseknél is jön ki egy kcisit, ami elég érdekes, mert fél éve volt mindent motorban létező tömítés cserélve
2012. ápr. 23. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!