Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen zavart okozhat, ha egy...

Milyen zavart okozhat, ha egy 2 litres motorra 1,4 l-eshez járó kipufogó dobot tesznek?

Figyelt kérdés

Próbálom a józan logikát használni, de nem igazán értek hozzá, és a szerelők különféle dolgokat mondanak, így most azt sem tudom, kihez menjek.


A történet vázlatosan úgy szól, hogy adott egy 85-ös évjáratú 626-os Mazda 1998 cm3-es, benzines, karburátoros motorral. Előző tulajnál cserélve voltak kipufogóelemek, a 3 dobból 2 biztosan cserélve volt (az első és hátsó), a középsőről semmit nem tudok. Az első dob helyett nagyobb van téve, a hátsó helyére pedig Dacia SuperNova dobot raktak, amik ugye 1.4-es motorral vannak szerelve.


A motor nem jár egyenletesen, a hiba okát nem találják (illetve a karburátort gyanítják). A szerelők egy része kiröhög, amikor a dobokat említem, mondván, hogy mindegy annak, a másik pedig hülyének nézi az előzőket, szerintük a két lökettérfogat teljesen eltérő gázmennyiséget termel, és ez súlyosan bezavar. Ez utóbbi teljesen logikusnak tűnik, de kíváncsi volnék a véleményetekre, mielőtt beleugranék egy ilyen beruházásba.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. ápr. 15. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen-olyan, tákolt, nem az autóra való kipufogó csodákra képes. A négyüteműek esetén nem szól bele annyira a vezérlésbe, mint a kétüteműeknél, főleg ilyen nyugis, utcai autóknál. Viszont ha nem rá való kipufogódob van rajta, nagyon nehéz megfelelően belőni a karburátort.

Vagyis lehet, hogy nem feltétlenül a kipufogó a gond, de amíg ilyen ismeretlen áramlási ellenállású, tákolt rendszer van alatta, lehetetlen pontosan megállapítani a hiba okát és jól beállítani a motort, mert nem lehet kideríteni, hogy azért köhög-e az autó, mert rossz a karburátor beállítása, "elment" a gyújtás, vagy azért, mert a kipufogóban egyáltalán nem úgy áramlik a gáz, mint kellene neki. Ha visszakapja a gyári kipufogót, már van esély rá, hogy meglegyen a hiba.

2012. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Autoszerelo barátom most azt mondaná,hogy eteted a motort,de szarni nem hagyod :)
2012. ápr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Különösen neked, 91 százalékos, privátban is akartam írni Neked, mert olvastam a válaszaidat.:)


Gyári kipufogót valszeg nem fog tudni kapni, újat nehéz beszerezni hozzá, és piszkosul drága is. Van egy cég, ahol kizárólag kipuf. rendszerek gyártásával foglalkoznak, szerintetek ilyen helyen milyen eséllyel tudnak megfelelőt készíteni, vagy nagyon precíz dolgok vannak, és mégis gyári kéne? (Ők természetesen azt állítják, hogy tudnak)

2012. ápr. 15. 13:09
 4/7 anonim ***** válasza:
bontókban nézted már? néha egész meglepő,hogy micsoda ritkaságok vannak ott:D
2012. ápr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos igen. Egyéb alkatrészek kapcsán már tűvé tettem a fél világot ilyen roncs után: ritka, mint a fehér holló; ha be is téved egy véletlenül, pár hónap után zúzdában végzi, mert a kutya sem érdeklődik az alkatrészei után. Ahogy haladunk generációnként fölfelé, egyre gyakoribbak lesznek, de a 83-87-es (bizonyos alkatrészeknél 83-85-ös széria) gyakorlatilag nincs.


Ha találnék egyet az utódjából (87-92), ami szintén 2000-es, de injektoros, annak találhatnak a dobjai? Vagy ott már ismét egyéb paraméterek alapján vannak gyártva?

2012. ápr. 15. 20:51
 6/7 Autószerelő válasza:
ezt az "eteted, de szarni nem hagyod" frappáns válasz és érthető. Nagy mértékben meg változtato a gáz áramlásí sebességet rossz irányba, vissza folytod a motorteljesítményt.
2013. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Már nem aktuális a kérdés, nyugdíjaztuk a kicsikét, és méltóképpen meggyászoltam..:)
2013. febr. 19. 00:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!