Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kipufogók kompatibilisek...

A kipufogók kompatibilisek "minden" motorral?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy egy Kawasaki Er5ösöm van és nem igazán vagyok megelégedve a gyári kipufogóval, mert 60 körül már nem is hallom szinte a motor hangját, csak ha pörgetem, mint az állat. Egy ismerősömnek meg van egy eladó kipufogója ami tetszik egész olcsón és elgondolkoztam rajta, hogy megveszem tőle, de a kipufogó előtte egy 1000-es motoron volt az enyém meg csak 500-as meg hát nem is ugyan az a típus. Rátehetem nyugodtan azt a kipufogót, és ha igen akkor mit kell állítanom? Karbit gondolom.

Két képet felrakok az első válaszban róla)



2012. ápr. 1. 10:16
 1/3 A kérdező kommentje:

A két kép:

[link]

[link]

2012. ápr. 1. 10:17
 2/3 anonim válasza:
10%
Kws 5 Service Pack 2 azt felrakod és csapathatod
2012. ápr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagy általánosságban nem ajánlott cserélgetni "csak úgy". A kipufogókat általában az adott évjáratra, típusra és az ebből adódó motorkarakterisztikára tervezik.

A felcsavarozható, illetve csatlakoztatható ( bolt-on, slip-on ) dobokat a legtöbb esetben büntetlenül rakhatod a motorra - kevesebb esély van a motor károsodására, viszont nagyobb az esélye, hogy a motor teljesítmény mutatói rosszabbak lesznek.

Ha teljes kipufogó rendszert cserélsz akkor már motor hangolás szükséges.

2012. ápr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!