Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék autót vásárolni,...

Szeretnék autót vásárolni, vélemények?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék kocsit venni, pénz szűkében és mivel a családi autónk is egy SX4, régebbi swifteken gondolkozom. Melyik jobb szerintetek a normál kivitel vagy a sedán? mert hallottam már olyat aki azt vallja hogy a sedán sokkal rosszabb. Továbbá 1.3 vagy 1.6 éri meg jobban városi cirkálásra, de dinamikusabb vezetési stílushoz? Ha van jobb ötletetek más márkából szívesen veszem kategórián belül, de nem azzal az indokkal hogy "mee' a suzuki az sz*r".

2012. ápr. 8. 02:20
1 2
 1/13 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Normál buzuki, 1,3. Teljesen jó a városi közlekedéshez. Fiat Punto 1,1. Ez is jó.
2012. ápr. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mindenre van megmondóember. "Suzuki papír, ne vedd", "Olasz szar, nevedd", "Francia elektronikai hulladék, ne vedd", "Német, ne vedd" :DDD

Na szóval egyik ország autóját sem szabad diszkriminálni. Valóban vannak bőven olyan példányok a piacon, amik nincsenek becsülve, szét lettek hajtva. Mondok egy fura dolgot. Pont a legnépszerűbb "szent" gépjárművek vannak a legjobban szarrá hajtva. Ráadásul az áruk a többi "szar"hoz képest 30%-al több. Szóval egy "szar" kevésbé népszerű kiváló állapotú autót kevesebbért kapsz, mint egy "szent" istencsászár német-japán csodát 300ezer VISSZATEKERT kilométerrel. Szóval alaposan nézd körbe a piacot mielőtt döntesz, és ne hamarkodd el, mert úgyis lesz jobb és rosszabb is. Nem fogják elkapkodni előled, ne félj.

2012. ápr. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Attól függ mit nevezel dinamikus vezetési stílusnak.

De az 1.6os 90LE-e a 850kg-s tömegéhez képest kifejezetten jó arány, megy mint a veszett egér... Főleg ár-érték arányban jó, városba tökéletes.


Szerintem ha más márkát akarnál venni az drágább lenne, mondhatnék most itt honda civic-et, meg esetleg valami fiat-ot (punto, uno, bravo, brava) de szerintem ezek mind kisebb teljesítményűek, ráadásul drágábbak is. Esetleg még renault V, de szerintem ár-érték arányban az is alul marad a swifthez képest. Nézegesd a hasznaltauto.hu-t, és figyeld a teljesítmény/tömeg arányt.


Ha kevés a pénzed, akkor számold bele az autó fenntartási költségeit is, mert az sem kevés ám...


Off:

gyertek a suzuki klubba, várunk sok szeretettel :P

www.swiftklub.hu

2012. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tévedsz! Olyan nincs, hogy "német, ne vedd". A német autók szentek és sérthetetlenek! A német autó sosem romlik el. A német autóval sosem lesz bajod. Inkább vegyél lehajtott németet, mint újszerű franciát, mert az annyival megbízhatóbb, hogy huh!
2012. ápr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
8.53. Nem értetted
2012. ápr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
8.53. Nem értetted a hajnali hozzászólót! Igen, a német autó a legjobb, felénk szaladgálnak belőlük az 1900-as évek elején készültek is. Mivel a legjobbak!
2012. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
8.53 vagyok. De abszolút értettem, de itt gyik-en csak és kizárólag a német autókat nem szidják. Bármi van, tuti, hogy német autót ajánlanak, és a többit szarozzák.
2012. ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon gondolkozom az 1.6-on és igen azért is tettem fel még itt is ezt a kérdést mert nem szeretném elkapkodni és aztán fogni a fejemet. Mert volt olyan ismerősöm aki huu gyorsan kell egy kocsi mert most van pénzem vett egy H Astrát aztán 3 hónap múlva gurult vissza a kereskedőhöz vele. Dinamikusabb vezetésen azt értem, hogy nem tartozom a mazsolák közé sajnos elég nehézre sikeredett a lábam, persze nem gyorsulgatok minden lámpánál. :)) Szívesen fogadom a további véleményeket is :)
2012. ápr. 8. 19:46
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem csak nagy kocsival lehet dinamikusan vezetni. Egy kis 1.4-es corsa is alkalmas lendületes haladáshoz vagy egy 1.3-as swift is.
2012. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Persze. Így gondolom én is városba tökéletesek ezért is tanakodom még hogy mi legyen.
2012. ápr. 8. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!