Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olajat vegyek?

Milyen olajat vegyek?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy Nagyapám babettáját szeretném használható állapotba hozni. Mivel nagyon régen nem volt már beindítva, ezért kezdetnek a lehető legkevesebbet szeretnék rákölteni, ha már beindult akkor könnyebb szívvel veszek hozzá dolgokat. Tehát a kérdés: ugyebár olajat kell cserélni a váltóban. Utána pedig valami kis benzint is kell neki adni, hogy ki lehessen próbálni működik-e. Szóval hogy ne kelljen két flakon olajat vennem, tölhetek-e a benzinhez a váltóba szánt olajból? Nem úgy értem, hogy egy egész tanknyit bekeverek, hanem 1-2 decit max. Annyi elég is lenne a próbálgatásokra. válaszokat előre is köszönöm! (Természetesen nem úgy gondoltam ezt az egészet, hogy kicserélem a váltóban az olajat, aztán már indítok is. Nagyapám segíteni fog, ő ért hozzá)

2012. ápr. 4. 10:39
 1/3 pagan ***** válasza:
a váltóba hajtóműolaj kell,én azt nem önteném keverékhez:),én a simsonomhoz makita 2 ütemű olajat használok,tökéletes
2012. ápr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik ,hogy beindul akkor jó ,ha nem indul akkor kuka!. :D

Amúgy a váltóba Szinte bármilyen 2ütemű motorolaj jó. A legolcsóbb is. De olaj nélkül is beindítható.. csak 1-2 percnél nem szabad tovább járatni. Lehet felöntöd olajjal és orrán száján folyik. Amúgy ne öntsd tei max jelölésig. :D

2012. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De bizony nekem ez így fog működni:D 1996 óta hozzá sem nyúlt senki a motorhoz, mondjuk száraz helyen volt egész végig. Papám ért hozzá alapszinten, viszont komolyabb javításokhoz sem eszközünk, sem szakértelmünk nincsen. Ezért gondoltam, hogy ha ezen a szinten elvégezhető javítások után üzembiztossá válik, akkor már veszek bele pl új izzókat, új külső-belső gumit, új bovdeneket stb. De ha be sem lehet indítani, amit nem tudok előre, akkor ezeket totál feleslegesen vettem meg:D

Szóval nem tudom Utolsó Te még mit tennél hozzá, de én ezekre gondoltam, mint alapműveletek:

- tank rozsdamentesítése

- karburátor tisztítása

- új légszűrőbetét

- bordásszíj csere ( ha meg tudom csinálni:D)

- új gyertya

- sebességváltóba friss olaj

Ha ezekkel beindul, akkor csinálom tovább, ha nem, akkor irány a roncstelep:D

2012. ápr. 5. 09:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!