Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány km után feketedik be a...

Hány km után feketedik be a frissen cserélt olaj?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akár 10-20 után is, mert legtöbbször nem mosatják át a rendszert, és marad itt-ott a régi olajból ami rövid idő alatt elszínezi az újat is!

Azért a viszkozitásából és a szagából lehet következtetni, hogy tényleg kicserélték-e.

2012. márc. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
jól írta elsőke,főleg dízelmotoroknál van,hogy már akár egy nap után is pont olyan színe van a friss olajnak,mint a réginek,
2012. márc. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szedték le a teknőt, és nem mosták ki az aljáról az iszapot akkor pár óra után is akár.



Gyakorlatilag így a negyedére csökken az olaj élettartama.


Sosem értettem miért nem függőleges henger alakú az olajteknő, vagy miért nem kúpos a vége.


Akkor az iszap jönne ki legelőször.

2012. márc. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olajcsere profin. (na jó inkább megszálottaknak :)

Olaj leengedése előtt motormosó adalék. (1500-2000 forint körül)

Olaj le, a legolcsóbb (mondjuk tescos) olaj bele, újabb tisztító adalék.

Olaj le, szűrő le olajat kiönt szűrő fel, indítás 2-3 másodperc járatás ( a világon semmi baja nem lesz ) ezt megismételve még harmadik indítás után tele lesz a szűrő és nem csak a kis kávés pohárnyi változat.

Hagyunk időt hogy az adalék kipárologjon a motorból (kenéstechnikai szakember barátom szerint)

Új szűrő fel a faszántos olaj bele és kész.

Na ha ezután nem valószínű hogy fekete lesz még aznap.

Persze ez csak olyan autónál amire nem sajnálod a pénzt.

Bár ez a kis plusz kijön 7-8000-ből, és kitakarítja a több százezer kilométer szemetét.

2012. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó nagyon jó amiket írtál, viszont a motormosó adalék több kárt csinál mint hasznot...
2012. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aki ezzel foglalkozik azt mondta hogy van az legenda hogy lemossa azt a koromréteget ami elvileg tömítene, de azt mondta hogy ha már az kell ahhoz hogy jól működjön a motor akkor már úgyis megb@szta a ló.

Viszont van adalék ami a motor kopásán javít ( a durva hogy a legjobb márkákat is hamisítják) de persze ez is plusz pénz.

Én nem hiszek ezekben a reklám hercehurcákban , de mivel őt ismerem és elég régóta foglalkozik vele ki fogom próbálni,csak eddig még nem volt olyan normális autóm amire megérte volna költeni.

A benzinkúton kapható motorra ráégő, mézként tapadó adalékokról már hallottam ilyet soha nem vettem, pedig biztos ott is lehet normálisat kapni.

2012. ápr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az én 16 éves 130 ezret megjárt kocsim a 3évig 2-3 ezer forintos ásványi olajok után elkezdett kattogni(szelepemelők).

Kár hogy hallgattam az "okos" szóra, -hogy jó abba bármilyen, -meg nem kell évente cserélni...

10 ezer kilométer és 3év alatt meglett az eredménye.

(mindig fekete volt az olaj)


-Azóta motorolaj tisztító adalék van benne, így nem kattog, csak hidegen és csak, ha rég nem volt hozzányúlva.

Sajnos a szerelő hatására 15w40-t töltöttünk bele, félszintiset. De sürgősen ki lesz cserélve 10-es szintetikusra.

2014. dec. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!