Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíjat csak km után...

Vezérműszíjat csak km után vagy egy bizonyos idő után is kell cserélni?

Figyelt kérdés
2OO6-os évjáratú Peugeot 1O7, 48000 km.Megérett a cserére szerintetek,vagy nem a szíj?Köszönöm válaszaitokat előre is,kívánok mindenkinek jó autózást.
2012. márc. 27. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

km után ,mikor elkopik azt hiszem akkor jó ha ha fél fordulatot tudsz tekerni rajta forditani de nem egészet.

ha már több vagy elégé kopot a felulete jobb lecserélni mert elszakad nagy kárt tesz kocsiban, motorban.

2012. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Futásteljesítményt vagy időt szoktak megadni, mert a szíj az idővel, állásban is öregszik. Most már érdemes elgondolkodni a cseréjén és ha belefér a költségvetésbe, meg kell ejteni. A gyárak - ha nem tévedek - ilyen, 6 év körüli időket szoktak előírni.
2012. márc. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat,csere lesz.
2012. márc. 27. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Áá hagyjad! 100e Km-t lazán elmegy. A Peugeot újabban ilyen 200e Km-es csereperiódusokat ad meg, persze ez hülyeség, de 100-ig nyugodtad használd. Nem hallani manapság elszakadó vezérszíjakról az idióta periódusok ellenére.
2012. márc. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amíg nincsenek apró repedések a szíjon addig nyugodtan használhatod! 8-10 évet ki kell bírnia!


Ha mégis ki akarod cserélni akkor NE márkaszervizbe vidd mivel aranyáron dolgoznak!

2012. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 8 év illetve 55.000 km után lecseréltettem egy Poloban. "Hivatalosan" nem kellett volna, nincs időtartam megszabva hozzá, de már nyugtalanított, féltem, hogy elszakad. Ránézésre viszont valószínűleg még bírta volna, semmi nyoma nem volt az öregedésnek.
2012. ápr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!