Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy gépet milyen anyaggal...

Egy gépet milyen anyaggal lehet beborítani, ami megóvja az elektronikát?

Figyelt kérdés

Üdv.

Szeretnék otthon készíteni egy gépet.

Azon gondolkodom, milyen anyaggal kellene beborítani a kész szerkezetet.

A lényeg:

- Könnyen megmunkálható legyen (otthon is)

- Tartós legyen, bírja a gyűrődést

- Könnyen lehessen beszerezni


A fára gondoltam, de az nem munkálható meg könnyen.

ötlet?


2012. márc. 26. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen gépet? Nem mind1 ugyanis, ha pl sok hőt termel, akkor nem lehet éghető anyag. Ha nagyfesz van benne, akkor rendesen meg kell tervezni a boítást. Estőlő kell megóvni, vagy víz alatt működik? Stb. Szóval marhára nem így működik, hogy rákontárkodunk valamit, rendesen meg kell tervezni, és nem az alapján, hogy mennyire megmunkálható az anyag, hanem hogy mi ellen kell védenie!
2012. márc. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A levegővel érintkezne a jármű, a levegőben közlekedne.

Esetleg az esőtől, széltől kell megvédeni, sok hőt nem termel szerintem.

2012. márc. 26. 09:08
 3/5 anonim ***** válasza:

A víztől néha szokták úgy védeni az elektronikus alkatrészeket, hogy az egészet kiöntik műgyantával. Ahol kell, ott vezet az elektronika, ahol nem, oda nem jut be a víz.

Aztán terepen használt Nivánál láttam azt a megoldást, hogy az elosztóra gumikesztyűt húztak. Alul meg volt kötve a rotortengely burkolatán jó erősen, fent volt az öt ujján öt lyuk a nagyfeszültségű kábeleknek, aztán nem ázott be. Ehhez hasonló volt az, mikor motoron valaki (természetesen nem használt) óvszert húzott a navigációra. Az autóból kiemelt Garmin navi aligha bírta volna az esőt, így viszont nem ázott be és nem egy vastag, gombnyomást, érintést tompító burkolat volt rajta. Az óvszer meg jó esetben nem engedi át a nedvességet.

Lehet, hogy ebbe az irányba lenne érdemes elindulni. Ha lehet, érdemes kiöntetni az elektronikus alkatrészeket az őket tartalmazó dobozon belül, ha pedig nem, akkor a csatlakozásokat, érintkezőket kell szigetelni a víztől. A fenti barkácsmegoldások sem rosszak, de mondjuk néhol a zsugorcső is jó és az kevésbé néz ki igénytelennek. Viszont az ilyen gumi- és műanyag vackok nem nagyon bírják az UV-fényt, ezért célszerű őket valami dobozba tenni, ami árnyékol. Hogy milyenbe, azt már rád bízom. Lehet kapni nem túl vészes áron villanyszerelésnél használt műanyag falidobozokat, abban azért már szép, nagy panelek is elférnek. A tetejük egész jól zár, oldalt ki kell lyukasztani őket, úgy lehet kihúzni a drótot (tehát nem nagyon áznak be), ha azon belül bebugyolálod valamibe az elektronikus ketyerét, akkor az időjárás se nagyon kezdi ki és a víz sem árt neki. Persze ezek a dobozok sem örökéletűek, de szerintem pár évig kibírják.

2012. márc. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
miféle és mekkora lenne a gép? Esetleg szénszálas anyagból lehet laminálni: szénszálas szövet és epoxigyanta kell hozzá, ilyeneket lehet kapni, de kell vele pepecselni.
2012. márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A gép egy helikopterre hasonlítana, azon az elven működne.


Viszonylag pici lenne kb. 1m x 1,5m magassága még nem biztos kb. olyan 1,5m lesz az is.

2012. márc. 26. 10:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!