Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tilisztoros alaplaphoz lehet...

Tilisztoros alaplaphoz lehet rakni MZ gyújtókondit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy motorblokkom, és nincs hozzá gyújtásdobozom vagy hog is hívják, szóval szerintem tirizisztoros. Az alaplapon van 3 tekercs, kettő hídban van, egy pedig szabadon... 5 kábel jön ki az alaplapból, és gyújtásdoboz kellene hozzá, de nagyon drága. Utána kötöttem egy 250-es MZ gyújtókondiját, és semmi. 1x adott szikrát, azóta semmi. Valami ötlet esetleg?

2012. márc. 25. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell ...

Kalapácsoshoz kell kondi.

Akumlátor kell hozzá! És ki kell mérni mi micsoda mert én sem vagyok jós se távgyógyász. Nézd meg hogy vezérlőelektronika tartozik e a motorodhoz. Ha igen és drága akkor teszvesz vatera cserebere stb. Én így szoktam cuccokat szerezni legegyszerűbben.

2012. ápr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amúgy most ugrott be hogy én olyat láttam hallottam régről (még őregéktől),hogy babetta gyújtást úgy ahogy van belerakták és akku se kellett mert mágnestekercses gyujtású lett mint a kismotor. Ezt így csinálták akkoriban a pálya mocikon meg a terep mondjuk csúnyán (cross) verzión. (60-70es évek technológy :) Ha akkor bevált most is beválik szerintem. De gyújtás dob nélkül nem tudod a tilisztort működtetni. olyan mintha gyújtáselosztó nélkül akarnál működtetni 4ütemű benzines otto motort. Lehetetlen.. Kalkuláld ki melyik az ésszerűbb olcsóbb megoldást én csak egy tippet adtam.
2012. ápr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!