Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg nem éri meg rövid...

Tényleg nem éri meg rövid távokra dízel autóval járni?

Figyelt kérdés

Azt mondják hogy dízel autót annak érdemes venni aki hosszabb távokat tesz meg.

Sokan csak az alacsony fogyasztást veszik figyelembe.

Úgy tudom a dízel nehezebben melegszik fel mint a benzines és elvileg hidegen többet fogyaszt mint üzemi hőmérsékleten.

Olyan valaki aki 10km-re lakik a munkahelyétől és autóval jár dolgozni az kb 15 percet ül az autóban mire beér a munkahelyére. Érdemes ennyi időre beindítani a dízel autót?


Vannak ismerőseim akik dízel autót vettek mert kevesebbet fogyaszt mint egy benzines, de nem tudok róla hogy rendszeresen tennének meg nagy távokat. A legtöbb 10-15km-re lakik a munkahelyétől.


Aki nem akar sokat autózni a drága üzemanyagok miatt de azt a havi 1000km-t olcsón akarja megtenni akkor hogy tud a legjobban spórolni?


2012. márc. 16. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Miért nem robogóval jársz?

10-15km-re felesleges dízel, de még benzinesnek sem tesz sok jót.

2012. márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az elöttem szóló irja : most,hogy a B kategoriás jogsival minimális tanfolyam elvégzése után vezethető 125ccm-es motor is, legjobb ha veszel egy 125 ccm -es négyütemü robogót . Igénytelen gépek és 3 liter alatti fogyasztással számolhatsz . Ez már elég nagy ahhoz,hogy ki tudj menni vele a városból is és legálisan mehetsz vele föúton a megengedett maximális sebességgel :)
2012. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem értsetek félre, nem akarok és nem is tudok most autót venni. 2-3 év múlva már talán futja egy autóra.


Robogóm van. 3,5litert eszik és erre még rájön az olajfogyasztás(kb 1l/1000km) ami a kétüteműek velejárója.


Télen nem lehet robogóval járni és amúgy is a robogó elég veszélyes, bár én nem félek a motorozástól.

Ha kell valamit szállítanom akkor a robogó nem jöhet szóba, max ha egy táskát kell csak vinnem.

Nyáron elindulok reggel kabátban mert hűvös van, délután meg azt se tudom hova rakjam mert már pólóban is melegem van.


Arról most nem is beszéltem hogy személyt nem tudok vele szállítani és nem is mindenki mer ráülni a motorra.

A 125 ccm 4T jó dolog csak a legolcsóbb rendszámos is úgy 250.000ft és kevés van belőlük.

2012. márc. 16. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:

"Azt mondják hogy dízel autót annak érdemes venni aki hosszabb távokat tesz meg."

Ez igaz a modernebb dizelekre.Kb A 1998-as utánniakra.

Ha tényleg olcsón akarod megúszni a munkábajárást,10-15km-es távokra nagyon megfelel egy régivágású szivó dizel esetleg régebbi tdi motorok.Ezek egyszerű motorok,olcsó fentartani és keveset esznek.

A benzinesből az 1 literes környékén kell körülnézni,minnél könnyebb karosszériával hogy keveset fogyasszon.

Egy pár tipp olcsó munkábajárásra:

SAXO 1.5 D , 1.1 benzin

106 1.5 D , 1.1 benzin

Ibiza 1.9 D,TD

Fiesta 1.0 1.1 1.3 benzin.

2012. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tipo 1.7D is egy jó kocsi volna, ne feledjük az 1literes swifteket.
2012. márc. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy régi 1.8 dízel Fiestám, pár km naponta, sajnos az is bevágta a 6-7 litert, igaz városban. De tényleg már csak ezért se éri meg dízelt venni rövidtávra, drágább is literje.
2018. júl. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!