Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.6 Golf az jó tuning alap?

1.6 Golf az jó tuning alap?

Figyelt kérdés

IVes Golf.

Mivel lehetne mondjuk plusz 50 LE-t nyerni belőle?


2012. márc. 15. 19:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Tudom igazatok lehet...régi vágyam egy tuningautó építés,de mindig rájövök hogy pont abból kellene a legtöbb amiből a legkevesebb van.

Nem vagyok vócwágen fan,de volt olasz kocsim és csak a bajom volt vel,volt francia,csak a baj volt vele és voltak németek,amibe csak tankolnom kellett,mást nem.

Golfom is volt és SOHA SEMMI baj nem volt vele és fantasztikus volt vezetni.


A 20-30 éves gépekkel semmi bajom nem lenne,ha nem lenne mindbe 300 ezer km-t ami egy közel 200 LE gépbe azért nem múlik el nyomtalanul.Egy sima Mercit vennék 400 ezerrel is,de egy sportkocsit nem.


A hahus link elég meredek,én abba az autóba nem szívesen ülnék bele...ha már a műszerfalkérpitozást olyan hanyagul csinálták meg,akkor hogyan lehet megtervezve a fékrendszer pl,ami azért komoly számításokat igényel például?!Meg 2 millióért nem hiszem hogy olyan minőségi cuccok lennének benne,ami ehhez a teljesítményhez kell.

Szerintem.

2012. márc. 16. 11:18
 12/19 anonim ***** válasza:

"A 20-30 éves gépekkel semmi bajom nem lenne,ha nem lenne mindbe 300 ezer km-t ami egy közel 200 LE gépbe azért nem múlik el nyomtalanul"

20-30 év alatt minimum 300 beleszalad egy akármilyen autóba, de ha csak évi 20 000ret számolsz, akkor inkább 600 000. Egy alap motor, ami erős ( 3000 feletti V6-V8...) ezt simán túléli gond nélkül. Egy komolyabb tuningnál azért már jelentősen csökken a motor élettartama, extrémnél gyakorlatilag üzemórás motor lesz belőle.


Ezeket a dolgokat így nem igazán lehet összeegyeztetni. Ha valaki megépít magának egy normális (tuning) autót az becsülendő. Anyagilag( ahogy írták is ) biztos, hogy olcsóbban jössz ki ha veszel egy 535i-t pl. Csak az meg se nem tuning, se nem versenyautó :)


Neked kell eldönteni, hogy a szíved után akarsz menni vagy az eszed után :)

2012. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Miért nem nézegetsz Golf GTI 1.8 turbót?150 lóerós,alapból feszesebb futóműve és erősebb féke van.
2012. márc. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ok, én csak azért ajánlottam, mert nekem meg az olasz és a francia autókkal nem volt soha semmi bajom, golfom meg nem volt, de vezettem és rémes volt...meg esztétikailag is. Na, de ez mindenkinek a magánügye.
2012. márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hát igen,kinek milyen tapasztalata van.

Nekem az olasz meg francia autók külsőre nagyon tetszenek,de én sokat hordtam szervízbe amikor azok voltak,meg másoktól is ezt hallottam.Ennek ellenére nézegettem C 5-ösöket,amik szépek,nagyok és semmi áruk nincsen,nem tudom hogy miért.


Komolyan nem tetszik a Golf?De miért?Szerintem gyönyörűek és nagyon jó vezetni őket.Mi nem tetszett bennük?

2012. márc. 17. 10:30
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem, mert nem vagyunk egyformák. Nekem semmi bajom a Volkswagenekkel. Kipróbáltam haverom Passatját ( 1.9 PDTDI Tiptronic Business ) szép volt, jó volt, de egyszerűen valahogy nem jött be. Nem tudnék rá semmi rosszat mondani, aztán mégsem kellene :) Nem is érdemes itt ilyen szubjektív dolgokkal foglalkozni, mert ahány ember annyi vélemény.


Az első generációs C5 azért olcsó, mert eléggé ipari hulladékra sikerült ( amúgy a francia autókkal sincs semmi bajom ).

2012. márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Komolyan nem tetszik a Golf?De miért?Szerintem gyönyörűek és nagyon jó vezetni őket.Mi nem tetszett bennük?"


Vezetési élményre átlagos volt, aminek a nevében is benne van, hogy éppen nem rossz, de egy lanciához, alfához sehol sincs szerintem, inkább a franciához hasonlított.


Hogy gyönyörű lenne? Hát szerintem a világ legrandább autói a németek, kiváltképp a VW konszern autói...de ezek szubjektiv dolgok, kár róla vitatkozni :)

2012. márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Persze szubjektív,NEM is vitatkozni akartam,csak kíváncsi voltam a véleményekre.

Régen vittek egyszer egy brutál VR6 os Golffal,szó szerint belepréselődtem az ülésbe,olyat lépett,nagyon komoly volt.

Az az igazság hogy ha tehetném minden kocsiból lenne egy a parkolóház nagyságú garázsomban :)

(Persze ez utóbbi is kéne).

2012. márc. 17. 22:10
 19/19 anonim ***** válasza:
Najó meg egy GTI golf nyilván nagyobb élmény, én csak egy sima kettest vezettem.
2012. márc. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!