Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megéri? Suzuki...

Szerintetek megéri? Suzuki wagon r + 1.3 16v 2002-es 389. 000-ret futott 200-ért (céges autóvolt müködik nemfüstöl motorja gyári ) viszont félek ettöl a közel 400 ezer km-töl menyit futnak el ezek a motorok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 21:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
200-ezerért
2012. márc. 5. 21:02
 2/14 gomzoli ***** válasza:

Nagyon fontos lenne megtudni, mi minden volt már kicserélve benne, és mikor, milyen kilométeróra állásnál. Aztán legjobb lenne 10 ezerért egy alapos állapotfelmérést csináltatni, valami teáltalad kiválasztott, megbízható szervízben. Ott jól el tudják mondani, mi minden várhat rád.

Különben meg kell nézni, mennyiért árulnak hasonló korú WagonR+ -okat, és eldönteni, hogy az a különbség elegendő fedezetet nyújt-e akár komolyabb javítási költségekre is?

Ha különben csak bagatell dolgok rosszak, akkor 200 ezret simán megérheti, de avval is számolj, hogy ennek a kocsinak valószínűleg te leszel az utolsó tulajdonosa! Az újraeladás tisztességes módon szinte lehetetlen. Viszont ha pár évig még jól használható, akkor megéri.

2012. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Röhögve megéri :)
2012. márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha rendesen volt szervizelve még 200E van benne komolyabb gond nélkül, ellenőrizd le a szerviztörténetét ha tudod. Vásárlás után viszont illik kegy kopóalkatrész-cserét végrehajtani, fékbetét, olaj, fékfolyadék, vezérmű és generátorszíj, stb. Egyébként 2kilóért ajándék, félmillió fölött/környékén vannak az azonos évjáratú gépek.


Kicsi plusz: abban a '95ös régi Swiftben amit anyám hajt 480E valós kilométer van, eddig egyszer kellett komolyabban megbontanom, 330E környékén, gyűrűzni kellett, egyébként más probléma nincs vele, igaz az olajat eszi már, mert a hengerfal kopott, de megy dudál kanyarodik a mai napig. Nem vagyok suzuki fan,sőt, csak kicsi leírás hogy mennyit bírnak.

2012. márc. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. márc. 5. 22:09
 6/14 anonim ***** válasza:
Megéri szerintem. Ha nagy a gáz, akkor is 100 000 ból megvan egy másik motor papírozással és beépítéssel együtt. :)
2012. márc. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
200E forintért egy ilyen kocsi? Nekem gyanús, hogy valami sumákság van a dologban. De az is lehet, hogy pont a 400Ezres futott km miatt ennyire olcsó, vagy mert a cég ahol hajtották becsődölt, vagy fölöslegessé vált a kocsi, vagy lehet, hogy csak valami másabb/újabb modellt akarnak helyette venni. Amúgy azt, ha van rá lehetőséged megtudakolhatnád, hogy azt a 400E km-t mégis milyen módon rakták bele. Mert, ha főleg hosszú távon és remélhetőleg autópályán futott, akkor az a 400E km nem is olyan sok. Mert ugye pályán az autót még sem érik akkor terhelések, mint egyéb úton. Egyébként egy kis matematika: 10 év = 400E km. --> 1 év 40E km --> havonta 3-4 ezer km-t. Ez kb olyan, mint ha heti 2 alkalommal járták volna meg oda-vissza a Nyíregyháza - Bp útvonalat pályán (oda-vissza kerekítve 500km). De persze ezt csak viszonyítás képen írtam. Amúgy nekem az a bajom az ilyen céges kocsikkal, hogy nem igazán lehet tudni,hogy ki(k) vezete/ vezették, és hogy hogyan hajtotta/hajtották. Ha ezt a kocsit választod, lehet, hogy még ugyan annyit rá kell majd költened, mint amennyibe került. De egy 100-ast minimum (saját érdekedben), még akkor is, ha rendesen szervizelve volt (bár szervizkönyv nélkül azt mondanak amit akarnak). Motor vezérlés, motor-és váltó olaj, olaj-és levegő szűrő, fékbetétek, féltengely, csapágyak, gyertyák... stb. Bár igaz, hogy a Suzukikhoz olcsó az alkatrész, de sok kicsi sokra megy. Ja és még valami, ugyan ennyi pénzért vehetsz 94-95ös évjáratú fele ennyit futott Swiftet.
2012. márc. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

" Ja és még valami, ugyan ennyi pénzért vehetsz 94-95ös évjáratú fele ennyit futott Swiftet."

Aztán szmogriadó idején meg tömegközlekedhet, mert piros matrica ... :)

Haverék meghirdették a sajátjukat 5 évesen szervízkönyvvel 110 000km-rel, 450 ért vitték volna azonnal ( 500ra volt kirakva, abból mindenki alkudni akart). Ez volt úgy 2 éve. Ebben van 400k km, sztem reális az ár érte.

2012. márc. 7. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
04:36-os. Azért szerintem koránt sem mindegy, hogy azért nem tud menni az autóval, mert nem megfelelő a környezet védelmi besorolása, vagy azért mert kitudja hanyadik alkalommal dekkol a szerelőnél! És mivel a kérdező nem közölte velünk, hogy mi célból kell neki a gépjármű, így látatlanba kár vitatkoznunk, hogy melyik a jobb választás. Én mindenesetre sikeres vásárlást és balesetmentes közlekedést kívánok. :)
2012. márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szóval az agyondicsőített suzuki dekkolhat szerelőnél? Ez paradoxon :) Olyan nagyon sok dolog nem romolhat el benne, ami ne romlana el egy 94-95ös Swiftben.
2012. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!