Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt mondják, hogy azt a...

Azt mondják, hogy azt a gázolajat amit a modonyba tesznek nem szabad beletenni az autóba mert árt neki. Te erről mit tudsz?

Figyelt kérdés
Egy 2004es Golfom van.
2012. febr. 18. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom magasabb a kéntartalma, ezért nem tesz jót a modern üzemanyagellátórendszereknek, de magának a blokknak sem.
2012. febr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pedig a mozdonyvezető haver olcsón adná a "megspórolt" gázolajat mi?:D
2012. febr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Valahogy igy :))
2012. febr. 18. 22:49
 4/11 anonim ***** válasza:
A fütolajnak nagyobb a kéntartalma, a mozdonyokban hagyományos gázolaj van, tehát igen, menne vele.
2012. febr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sima gázolajjal mennek a dízel mozdonyok. Nem véletlenül van szinte az összes MÁV dolgozónak azokon a környékeken dízel autója, ahol még a dízel vontatás a jellemző :)
2012. febr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenki a mozdonyról beszél, de a kérdés modonyról szól?!
2012. febr. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És tényleg :D
2012. febr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne tedd bele. Vannak cimborák a cégnél, azt mondják ( és igazuk lehet ) a mozdony üzemanyag sokkal koszosabb, vizesebb, rosszabb minőségű mint az autóba való, a tárolás tisztaságára sem figyelnek annyira.

Általában a nagy diesel motorokban ( hajó, mozdony, stb ) rosszabb minőség is elégséges, olyanra van kialakítva a rendszerük. Ez egy rész költség oldalról jó, más részt ebben a méretben lehet így is gazdaságos a motor.


Szóval Én nem ajánlom.

2012. febr. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Régi szívó dízel motor megy vele észre sem veszed, de az új nagynyomású motoroknál nem ajánlatos használni. Ezekbe prémium dieselt kéne a benzinkúton is tankolni igazság szerint,nem a hagyományosat. Csak ez Magyarországon nem egy elterjedt szokás, mert 20Forinttal drágább mint a hagyományos. Pedig ha kiszámolja az ember ez kb 1Ft-ot jelentene 1 km-en.
2012. febr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a kerdeseket.
2012. febr. 19. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!