Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszt autópályán...

Mennyit fogyaszt autópályán átlagosan egy Opel Astra H?

Figyelt kérdés
(Melyik motorral?)
2012. febr. 15. 19:46
1 2
 11/12 gomzoli ***** válasza:

Nekem is 1,7 CDTI van (Z17DTH 101 Le), de Combóban, ami se nem könnyebb, se nem áramvonalasabb az Astránál.

A városi fogyasztásom átlagosan 6-6,5 liternek mondható, városon kívül 5-5,5 míg pályán tempótól függően 5-7,5 literig. A maximum, amit valaha meg TUDTAM etetni vele, többszáz kilométeren át majdnem végig padlógázzal 160-180 közötti tempóval (Frankfurt-Berlin), az 7,8 liter volt!

Ha 90-nel toszorgok a pályán, 5 alatti fogyasztás is simán kihozható. 130-nál olyan 7,2-7,4 liter, és ami érdekes, hogy ennél nagyobb sebességnél is alig eszik csak többet. 100-as és 130-as tempó között azonban 2 liter a különbség!

Különben jól választottál, nagyon megbízható és tartós ez az Isuzu motor. 208 ezernél tartok, csupán egyetlen izzítógyertya, és egy hűtőtermosztát romlott eddig el rajta, mindkettő párezer forintos kacat.

2012. dec. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Egyébként nekem is Z17DTH 101 Le motorom van.

Ma is megtettem egy 230 km-es távot. Tempomat végig 130-on. Lehet az is közrejátszott, hogy feletetettem a téli gumimat, ami "csak" 195 széles. Az eddigi nyári 225-ös 17"-os volt. Biztos, hogy a szélesebb gumival többet fogyaszt.

A lényeg, most 6,3 jött ki. Én magam is meglepődtem.

2012. dec. 7. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!