Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi 1,6D, és audi 1.6TD...

Audi 1,6D, és audi 1.6TD váltója azonos? Átcserélhetem?

Figyelt kérdés
Valamit a szivó dizel kaszniába beletehetem a turbós motorját, ha nem egy a motorkód? És miért fontos az hogy ne izzitson melegen? Mert ha az eggyik vezetéket lehuzzák (valahonnan a motor környékén)akkor izzit melegen is. De egyik autószerelö ezzel kezdte mikor megvettem hogy le i van huzva az a kábel?? miért olyan fontos ez? mi a jelentösége??
2012. febr. 12. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyengélkedő motornál szokták lehúzni, hogy melegen is izzítson, így könnyebben indul.
2012. febr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
váltó felmegy csak mások az áttételek. Motor is belemegy, csak ott meg a sallangok mások(légszűrő pl nem ugyanaz)
2012. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor nem pakolom át a cuccokat! Csak van egy szivó dizelem 1 év müszakival amit át kell iratnom,és az adagolót is meg kellene csinálni,de tudok egy turbósat is 50 ezerért,müszaki nélkül,és jobb motorral amit adnak üzembetartóira is. jobban járok akkor a turbóssal ha lemüszakiztatom,mert kb 80 bol kilennék friss müszakival,a kis szivót meg eladnám. a Turbosról egyébként mik a véleményetek??
2012. febr. 12. 17:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem turbós van, semmi gond nincs vele, nyáron lett felújítva, de én akkor is a szívót venném. Állandóan attól "rettegek" ha megáll rajta a turbo mi lesz :D 1.6szívó, 1.5 szívó (golf 1, passat 1) tengellyel majdnem ott van mint egy turbós.
2012. febr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Olyasmi, mint a szívó, csak ránőtt egy csiga a kipufogójára. :)
2012. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bár mondjuk ha a turbosnak jó a motorja akk nincs miről beszélni, bár ez már olyan árkategória h érdemes alaposan átnézni...
2012. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A szivó a mostani autóm,kicsit már eszi az olajat,de nem vészes (városi használatnál nem is veszem észre) városon kivül és ha hajtom akkor fogyik már belölle,de még mindig indul(na) csak most szétment az adagoló. A turbósra csak véletlen bukkantam rá,amit 50 ért adnak müszaki nélkül,de annak szinte semmi kartelja nincs. innen következtettem le,hogy jó a motorja. a kasznija jobban néz ki mint az enyém (nem horpadt nem karcos) de a csomagtartó alján van egy 20 ft-os nagyságú lyuk,és a hátsó löklapnál a festékern már látszik,hogy korrodált alatta a lemez. kerékjárati iv nincs rohadva. na de most a szivót át kell,hogy irassam,és az adagolót is meg kelenne csináltatni ami 15-25 közt jönne ki és még mellé ott az átirás is. kb 50. inkább megveszem a turbóst,30 a müszaki,plusz biztositás,és adják üzembetartóira is. a szivót meg eladom. és igy van egy másik olyan autón csak 2 év müszakival. és jó motorral. igy jönnék ki a legjobban szerintem. mit tanácsolnátok szerelök,mire figyeljek oda nehogy egy roncs legyen a turbos.
2012. febr. 12. 23:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Váratlanul kell betoppani kora reggel megnézni az autót, h egy -15-20as éjszaka után h indul.

Esetleg a turbóra menő csövet lelehet húzni egy pillanat alatt azt megnézni mennyire lóg a tengelye.

Am ezek még b2es audik igaz?

2012. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen ezek még a b2 es kocka audik. amikor mentem elöször véletlen akadtam rá,belepte a hó is. raktam bele egy akksit és beindult meglepöen könnyen. annyi,hogy a bendixe állandóan szétkapcsolt,de mikor elkapta berántotta egyböl. fél éve áll. kb. de mikor mentem legközelebb tüzetesebben megnézni akkor csak alapjáraton ment. gázra leállt. látszott is a levegö a csöb,tehát szerintem csak szürö baja lehet. ma vagy holnap hozom haza.
2012. febr. 13. 15:19
 10/10 anonim ***** válasza:
értem. csak azért kérdeztem m ha b3 lenne akkor az lehet érdekelt volna alkatrésznek.
2012. febr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!