Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tölt fel teljesen...

Miért nem tölt fel teljesen az akksi?

Figyelt kérdés

Vettem egy töltőt mert a régi nem bírta feltölteni,de amint kiderül az újj sem.Pedig szándékosan valami jobb töltőt vettem a boltban ezt ajánlották [link]

Azt mondták,hogy amikor feltölt lemegy nullára az amper de 2 amperen megáll és elég hangosan elkezdett bugyogni mikor előbb néztem egyből le is kaptam a töltőről.

Most akkor mi a rossz az aksi?


2012. febr. 11. 18:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Az autó kicsit nehezen gyújt és sokat használom rövid utakra,így néha nem árt egy kis töltés.
2012. febr. 11. 19:01
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit bugyog az akksi töltés közben, az teljesen normális. Nézd meg van-e benne elég akkumulátor sav, ha nincs, akkor a jelzésig pótold kondenzált vízzel.
2012. febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hülye... Desztillált vízzel, csak nem ugrott be a neve
2012. febr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Rossz a link (nekem legalábbis)

Miből gondolod, hogy a régi nem töltötte fel?

Hogy mit mondanak, az egy dolog, hogy mit ír a műszaki leírása olykor a másik. (Ezt akartam megnézni)

2012. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hány amperórás az akksi?
2012. febr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak a teljesen jó aksi töltőárama fog visszamenni nulla Ampere, ha 1 kicsit sumákol vagy 1 kicsit öreg nem fog teljesen feltöltődni így mindig lesz 1 kis áram.Egyébként a töltőn lévő műszerek csak tájékoztató adatokat adnak közel sem biztos hogy a valóst mutatja.

Villszer.

2012. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

74 Ah-s az akksi.

Azért gondoltam,hogy nem tölti fel az előző töltő mert a 100%-os kontroll led sosem aludt ki és a 80%-hoz is kb 12óra töltés kellett.

Az a töltő 4 ampert tudott az új viszont 15-öt azért is vettem másikat mert a régi dobozán szerepelt,hogy max 45Ah-ig ,ebből arra következtettem,hogy biztos kevés a töltő az akksinak,de az újj sem nyomja fel.

Elviszem az autót egy szerelőhöz megnézetem tölt e rendesen,mert ahogy olvasgattam a neten ez is lehet gond,mivel elszulfátosodik az akksi megfelelő töltés hiányában.

Utántölteni nem tudom,mivel nincs hol mert gondozásmentes,vagy inkább gondozhatatlan.

2012. febr. 12. 06:49
 8/10 anonim ***** válasza:

"Az a töltő 4 ampert tudott az új viszont 15-öt azért is vettem másikat..."


Ennek némileg ellent mond, hogy a belinkelt oldalon 6 Amperes töltőáram szerepel! Annyi viszont kevés lehet a te akksidhoz, esetleg hosszabb idő alatt.

2012. febr. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igazad van a boltos 15-ösnek adta el 15-ig is van az órája.De 6-ról indul mindíg,majd max 2-3 órán belül lemegy 2amperre és úgy tölt jó sokat.Külföldi oldalakon is néztem a leírását ott némileg eltér a linkelttől [link] ez a gyártó oldala igaz olasz de azért néhány dolog kivehető,mindenesetre 115 amperíg tölthető vele több fajta akksi.

Ezt a telet már kibírom max egy hónap jövő télre meg lecserélem az akksit,megnézetem a töltést és kicserélem az izzító gyertyákat illetve ami kell,de ilyenkor télen nincs meló elég meg pénz sem.

2012. febr. 12. 19:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy tölthető vele nagyobb kapacitású akksi is, csak akkor az időintervallum nyúlik hosszabbra. Lehet, hogy nem 15 hanem pl. 20-22 órára.

Azt ne várd, hogy teljesen nullára menjen a mutató, olyan akksi csak elméletben van, mindegyiknek van ún. önkisülése.

2012. febr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!